Turystyka

Przede wszystkim pandemia, ale i rosnące ceny zmusiły nas do poszukiwania alternatywnych sposobów podróżowania czy organizowania wolnego czasu oraz zwiedzania. Zamiast decydować się na drogie hotele, wakacje zagraniczne i korzystanie z biur podróży, chętnie stawiamy na wyjazdy kamperem. Taka forma zwiedzania kraju czy świata to wiele możliwości, których nie uświadczymy decydując się na wyjazd zorganizowany. Jakie jeszcze zalety przynosi podróżowanie kamperem? Poznajmy te najważniejsze!

Elastyczne podejście do podróżowania

Decydując się na podróże kamperem nie trzeba mieć z góry narzuconego planu. Nie jest wymagany sztuczny harmonogram, którego trzeba się trzymać, a który ogranicza i daje mało miejsca na spontaniczne decyzje. Ci, którzy decydują się na wyjazd kamperem mogą liczyć na pełną dowolność. Zwiedzają to, co chcą i przede wszystkim kiedy chcą. Nie są uzależnieni od zarezerwowanego miejsca noclegowego czy tego, co narzuca biuro podróży.

Takie elastyczny podejście i możliwość podejmowania spontanicznych decyzji są tym, co najbardziej sobie cenimy podczas wakacyjnych, i nie tylko, wyjazdów. Jesteśmy w stanie przeżyć niezapomnianą przygodę. Poza tym, gdy w jakimś miejscu nam się nie podoba z jakiegokolwiek powodu, wsiadamy do kampera i ruszamy dalej.

Własna baza noclegowa i gastronomiczna

Z pewnością każdemu, kto regularnie podróżuje, zdarzyła się choć raz sytuacja, że miejsce noclegowe było dalekie od ideału, a oferowane posiłki nie podbiły gustów smakowych. Gdy decydujemy się na wyjazd kamperem, musimy zabrać ze sobą jedynie odpowiednie naczynia i akcesoria, które można znaleźć na stronie https://intercamp.pl/. Do tego ulubione produkty spożywcze.

Codziennie podczas postojów, ale i nawet w trakcie podróży możemy zaspokajać swoje potrzeby żywieniowe wedle własnego uznania. Mamy szansę korzystać z produktów sezonowych, ale i tych charakterystycznych dla danego regionu poznając je od podszewki. Nie musimy ryzykować spotkania z kuchnią, która nie leży w naszych gustach smakowych, ale wciąż możemy poznać produkty czy dania, które w odwiedzanym kraju są uznawane za tradycyjne i najbardziej lubiane. Z tą różnicą, że przygotowujemy je samodzielnie, ze świeżych produktów zakupionych np. na okolicznym targu.

Duża powierzchnia bagażowa

W kamperze zmieścimy znacznie więcej bagażu niż nawet w sporym samochodzie osobowym. Jeśli zatem mamy ochotę zabrać ze sobą kolejną parę butów na górską wyprawę, jeszcze jeden zapasowy komplet odzieży, a może dodatkowy namiot – nic nie stoi na przeszkodzie. W kamperze wszystko swobodnie zmieścimy. Nie musimy martwić się o to, jak domknąć zapakowaną po brzegi walizkę i gdzie ją zmieścić.

Podróże kamperem to mnóstwo zalet. Wolność, niezależność, dowolność planów i ich zmiany w każdej chwili, a do tego bajkowe, wymarzone widoki, bo przecież zatrzymujemy się tam, gdzie nam się podoba. Jeśli mamy taką możliwość, spróbujmy tej formy podróżowania i zasmakujmy w podróżach na czterech kółkach. Nie pożałujemy!