Rzeszów

Rynek usług magazynowych przeszedł w ostatnich latach prawdziwą transformację. Praca na magazynie nie wiąże się już z całodziennym przenoszeniem ciężarów z półki na półkę i z ciężarówki na wózek. Do gry wkroczyły nowoczesne systemy składowania i maszyny odciążające magazynierów do tego stopnia, że pracę taką coraz częściej wykonują również kobiety. Które rzeszowskie firmy oferują najlepsze warunki dla magazynierów i jak się do nich dostać?

Rozwijający się Rzeszów potrzebuje magazynierów!

Rzeszów jest lokalnym centrum biznesowym, przyciągającym polskich i zagranicznych inwestorów z różnych branż. Zwłaszcza ostatnia dekada to czas budowania na obrzeżach miasta dużych centrów logistycznych, służących do bieżącej obsługi wewnętrznej dużych firm, jak i tych o charakterze outsourcingowym.

Ofert pracy dla magazynierów nie brakuje, a wręcz jest ich coraz więcej. Powstające obiekty o charakterze magazynowym nieustannie potrzebują nowych rąk do pracy – zarówno tych wykwalifikowanych, którzy mogą liczyć na wyższe zarobki, jak i nowicjuszy do przyuczenia. Stanowisko magazyniera jest więc dobre do rozpoczynania kariery zawodowej, jak i do jej kontynuowania, po zdobyciu pożądanych uprawnień.

Oferty pracy dla magazyniera: kto w Rzeszowie płaci najlepiej?

Widełki płacowe dla magazynierów w Rzeszowie to standardowo 4000-5000 zł brutto. Najmniej zarobią niewykwalifikowani pracownicy niewielkich firm, prowadzących magazyny wyłącznie na własny użytek. Na wyższe pensje mogą liczyć osoby dysponujące różnymi certyfikatami, zatrudnione u największych pracodawców z branży.

Ponadprzeciętne zarobki i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, jak również ciekawą ścieżkę awansu, oferuje Reslogistic – kluczowa rzeszowska firma logistyczna, dysponująca ponad 50 tys. miejsc paletowych i 15 tys. miejsc półkowych, obsługująca popularne platformy sprzedażowe i systemy ERP. Z uwagi na wielkość przedsiębiorstwa, rekrutacja prowadzona jest cały czas.

Jakie kwalifikacje warto posiadać, by znaleźć lepszą pracę jako magazynier?

Pracodawcy cenią przede wszystkim pracowników posiadających potrzebne w branży kwalifikacje. Część firm oferuje nawet nowoprzyjętym szkolenia poszerzające kompetencje, aby poniekąd wychować sobie idealnych pracowników.

Do najbardziej pożądanych umiejętności należą: obsługa wózka widłowego, obsługa podestów ruchomych, obsługa regałów magazynowych, znajomość systemów zarządzania magazynem, umiejętność korzystania z czytników kodów kreskowych, a także kompetencje miękkie: bezkonfliktowość, dobra organizacja, umiejętność pracy w zespole.

Kwestią dyskusyjną pozostają predyspozycje fizyczne – konieczność wykazania się nimi dotyczy przede wszystkim firm, w których obsługa magazynu przebiega nadal częściowo w sposób tradycyjny, z koniecznością ręcznego układania towaru. W większych przedsiębiorstwach procesy te są zautomatyzowane lub też pracownicy mogą korzystać ze wspierających ich urządzeń, dlatego nie muszą być ponadprzeciętnie silni.

Jak szukać ofert pracy na stanowisko magazyniera w Rzeszowie?

Poszukiwanie pracy najlepiej zacząć od portali internetowych, jak GoWork.pl, na którym znaleźć można dziesiątki tysięcy ofert pracy z całego kraju. Najnowsze oferty pracy na magazynie w Rzeszowie możesz filtrować zgodnie z kilkoma przydatnymi zmiennymi. Warto również odwiedzać strony internetowe i profile w mediach społecznościowych największych pracodawców, a także uczestniczyć w szkoleniach branżowych, gdzie można złapać cenne kontakty.