Turystyka

Podkarpacie kojarzy się głównie z Bieszczadami, ale ten region Polski ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych atrakcji. Swoje miejsce odnajdą rodziny z dziećmi, miłośnicy wędrówek górskich, spragnieni wypoczynku turyści czy osoby uciekające z centrum miasta w spokojne rejony. Sprawdź, gdzie warto wstąpić i co zobaczyć spędzając urlop na Podkarpaciu.

Spokojnie, ale atrakcyjnie

Ten region Polski nie jest tak oblegany jak Karkonosze czy Tatry, dzięki czemu ma zupełnie inny klimat. To przede wszystkim doskonała baza wypadowa – stąd bez większych problemów dostaniesz się na Słowację, w Góry Świętokrzyskie, na Małopolskę i na Lubelszczyznę. Gdzie więc warto się zatrzymać, jeżeli planujesz spędzić kilka dni na intensywnym zwiedzaniu? Dobrym pomysłem może być Rzeszów – stolica podkarpacia zachwyci każdego turystę, a duży wybór muzeów i innych atrakcji to doskonały pomysł na deszczowy dzień. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów znajdują się takie miasta jak Przemyśl, Łańcut, Krosno, Jasło, Rymanowa Zdrój, Baranowo Sandomierskie i Sanok. W każdym z nich na zwiedzających czekają zamki, wiele zabytków i przepięknych parków. Jeżeli chcesz przenieść się nieco bliżej gór to koniecznie sprawdź Ustrzyki Dolne, Polańczyk, Solinę, Baligród i Cisną. Znajdziesz tam wiele wspaniałych miejsc noclegowych przystosowanych do pobytu z dziećmi. Listę wyjątkowych opcji noclegowych sprawdzisz na stronie: https://www.wakacjezdzieckiem.pl/. Ceny noclegów są zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie miejsce, które spełni jego oczekiwania i zmieści się w określonym budżecie.

Na szlaku

Będąc na Podkarpaciu warto wybrać się do Rezerwatu przyrody Prządki, w którym znajdują się skały przypominające swoim kształtem ludzie postacie. Wodospad Trzy Wody w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym to miejsce, gdzie znajduje się platforma widokowa, która pozwala wygodnie obserwować spływającą wodę. Spacer po Magurskim Parku Narodowym z pewnością będzie prawdziwą przyjemnością. Warto również wybrać się nad jezioro Solińskie oraz na punkt widokowy na Górze Jawor, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Po przeciwnej stronie jeziora znajduje się szlak, który prowadzi do Wodospadu Czartów Młyn. Odpowiednie trasy znajdą zarówno amatorzy wędrówek po kamienistych szlakach, jak i przyjemnych spacerów z maluchem z wózkiem.

Jeżeli szukasz spokojnego, a jednocześnie turystycznego miejsca na wypoczynek to województwo podkarpackie będzie spełniało te założenia doskonale. Z pewnością cała rodzina doceni bliskość natury i możliwość naładowania baterii na kolejne miesiące pracy czy nauki. Sprawdź dostępne terminy i wybierz się na wspaniałą przygodę!