Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł rozświetlonej stolicy Polski w VI edycji "Świeć się z Energą". W finale zmierzy się z 15 miastami reprezentującymi pozostałe regiony. Kandydatury można ocenić na podstawie zdjęć dostępnych na stronie SwiecSie.pl. O tym, komu przypadnie pierwsze miejsce oraz nagrody zadecyduje ilość głosów oddanych na wybraną miejscowość. Na zwycięzcę czeka energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na dom dziecka lub inny cel społeczny.

O głosy mieszkańców i sympatyków podkarpackiego do 9 stycznia walczyło w sumie 14 miast, za Rzeszowem ? zeszłorocznym zwycięzcą etapu wojewódzkiego, znalazły się m.in. Przemyśl, Dębica czy Krosno.  Jednak to właśnie Rzeszów otrzymał największą ilość głosów, zdobywając tym samym sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który włodarze miasta przekażą na cel charytatywny.

Teraz zabawa na najpiękniejszą miejską iluminację ?Świeć Się z Energą? wkroczyła w etap ogólnopolski. Do finałowej szesnastki zakwalifikowały się: Legnica, Inowrocław, Lublin, Małomice, Aleksandrów Łódzki, Szczawnica, Radom, Wołczyn, Rzeszów, Bielsk Podlaski, Gdynia, Bielsko-Biała, Skarżysko-Kamienna, Bartoszyce, Września oraz Połczyn-Zdrój.

Ponownie receptą na odniesienie sukcesu w etapie wojewódzkim okazał się lokalny patriotyzm, determinacja i systematyczność głosowania mieszkańców. O tym, które miasto zostanie zwycięzcą finału i sięgnie po miano rozświetlonej stolicy Polski zadecydują także głosy sympatyków miast.

- Gratulujemy zwycięzcom i doceniamy energię włożoną w rywalizację przez wszystkie uczestniczące w zabawie  miasta. Coraz większa konkurencja o regionalny prym sprawiła, że wielu spośród zgłoszonych uczestników, pomimo otrzymania wielotysięcznego wsparcia, ostatecznie nie dostało się do finału. W sumie w regionalnymi etapie ?Świeć się z Energą oddano blisko 85 tys. głosów. Teraz zachęcamy, aby wszyscy przyjrzeli się 16 finalistom, zdjęciom ich iluminacji i ocenili, który z nich zasługuje na zwycięstwo. Głosować można codziennie od 13 do 23 stycznia - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji ?Świeć Się z Energą?.

Jak prezentuje się Rzeszów i pozostali kandydaci na zdjęciach i jak zagłosować na najpiękniej rozświetlone miasto? Wystarczy odwiedzić  SwiecSie.pl

W ubiegłorocznym finale Rzeszów został pokonany przez zwycięską Bielsko-Białą (28 proc.) i Szczecin (15 proc.), zajmując III miejsce z 14 procentowym wynikiem.

Sposobem na wsparcie Rzeszowa w zdobyciu I miejsca jest promowanie jego świetlnych zdjęć wśród tych, którzy nie mieli okazji poznać zimowych iluminacji miasta na żywo i zachęcenie do głosowania.

- Rekordowa, bo z udziałem ponad 200 miejscowości, edycja regionalna świetlnego współzawodnictwa, udowodniła, że zwycięstwa nie gwarantuje wyłącznie posiadanie efektownych iluminacji. Do wygranej potrzebne jest jeszcze głosowanie i stała mobilizacja mieszkańców i sympatyków, szczególnie za pośrednictwem Facebooka, do oddawania głosów na swojego faworyta.   ? stwierdza Jarosław Kozłowski, koordynator projektu ?Świeć Się z Energą?. ? Kluczem do sukcesu miasta w plebiscycie jest szerokie rozpowszechnienie jego udziału w zabawie oraz zachęcenie, wszystkich przyjaznych grup społecznych do wspierania go oddawaniem głosów - dodaje.

W ?Świeć się? wybieramy też najpiękniejsze świąteczne zdjęcia

W ramach ?Świeć Się z Energą? równolegle trwa konkurs fotograficzny na najciekawiej uchwycone w kadrze świąteczne iluminacje w przestrzeni prywatnej i publicznej. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 160 zdjęć - po 10 z każdego województwa, wybranych przez członków jury oraz wskazanych przez internautów w głosowaniu publiczności. W województwie podkarpackim najwięcej głosów zdobyło zdjęcie autorstwa Marty Staroń. Oceniać wszystkie fotografie można m. in. na SwiecSie.pl.

Centra handlowe walczą o zwycięstwo w finale ?Świeć się Galerio?

Już po raz trzeci ?Świeć się? stało się także okazją do wyłonienia najpiękniej świątecznie udekorowanych galerii handlowych. Spośród 86 kandydatów zgłoszonych do plebiscytu, głosami czytelników i internautów, do finału przeszło 16 centrów handlowych, reprezentantów każdego z województw, w tym Galeria Sanowa z Przemyśla.  Galeria, która uzyska najwięcej głosów w etapie ogólnopolskim, otrzyma tytuł oraz nagrodę w postaci odwiedzin mobilnego centrum nauki dla najmłodszych ? Planety Energii. Podczas tych odwiedzin będzie można pod okiem energetycznych ekspertów  dowiedzieć się, jak powstaje prąd oraz w formie zabawy i eksperymentów poznać fascynujący świat energii.

Głosowanie trwa do 23 stycznia 2015r.

 

 


Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się z Energą" jest Energa SA, spółka zarządzająca, jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje ona prąd ponad 2,9 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

 

Współorganizatorami i partnerami VI edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Energa SA, wydawnictwo Polskapresse, spółka Energa Oświetlenie, Hotele Spa Dr Irena Eris oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl. Partnerem plebiscytu ?Świeć się Galerio? jest Polska Rada Centrów Handlowych.