Rzeszów

Tylko do 9 stycznia można głosować na najpiękniej rozświetlone miasto w etapie wojewódzkim VI edycji plebiscytu miast ?Świeć Się z ENERGĄ?.  Obecnie w rankingu województwa prowadzą Rzeszów, Dębica i Krosno. O głosy mieszkańców i sympatyków walczy jednak w sumie 14 miast z Podkarpacia. Zimowa rywalizacja miast ma nie tylko charakter prestiżowy ale także charytatywny. Na zwycięzców czeka energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dom dziecka lub inny cel społeczny.

Wojewódzki etap szóstej edycji świątecznej zabawy ?Świeć Się z ENERGĄ? wkracza w decydującą fazę. W sumie do plebiscytu zgłosiło się z całej Polski 228 miejscowości w tym 14 z województwa podkarpackiego. Obecnie w walce o pierwsze miejsce w regionie prowadzi Rzeszów, jednak z równie wielkim zaangażowaniem walczą o głosy Dębica i Krosno, a za nimi są Strzyżów i Przeworsk. Dopiero na 6 pozycji znajduje się Przemyśl.

KrosnoJednak każde z biorących udział w akcji miast ma jeszcze szansę na wygraną. Receptą na odniesienie sukcesu w plebiscycie jest przede wszystkim mobilizacja lokalnych patriotów oraz sympatyków miasta i oddawanie głosów do 9 stycznia do 23:59. W poprzednich edycjach najczęściej to nie liczba mieszkańców, a ich determinacja  decydowała o tym, które miasto zyskiwało największe poparcie, deklasując tym samym nawet faworytów. W poprzednim roku mistrzem woj. podkarpackiego był Rzeszów, a zwycięzcą ogólnopolskiej zabawy okazała się Bielsko-Biała.

Jak prezentują się poszczególni kandydaci na zdjęciach i jak zagłosować na najpiękniej rozświetlone miasto? Szczegóły na SwiecSie.pl i aplikacji na www.facebook.com/SwiecSie.

DebicaKażdy wojewódzki laureat plebiscytu, który zostanie zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału otrzyma energooszczędny sprzęt AGD, a w ostatecznej rozgrywce ma szansę wywalczyć urządzenia o wartości 10 tys. złotych. Przeznaczoną na cel charytatywny nagrodę ufundowała spółka Energa Oświetlenie.