Rzeszów

Od piątku rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniali okoliczności śmierci kobiety, której ciało znaleźli w mieszkaniu przy ulicy Spiechowicza. Została ona śmiertelnie ugodzona nożem. Policjanci zatrzymali przebywających w mieszkaniu dwóch mężczyzn. Jeden z nich usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni w piątek około godz. 14. W mieszkaniu przy ulicy Spiechowicza miało dojść do śmierci kobiety. Interweniujący na miejscu policjanci znaleźli ciało 55-letniej kobiety. Na ciele ujawniono ranę po nożu, a lekarz potwierdził zgon.

Pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem lekarza biegłego, policyjna ekipa dochodzeniowa zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań. Policjanci zatrzymali również dwóch znajomych kobiety w wieku 77 i 35 lat. Obaj byli nietrzeźwi.

Sekcja potwierdziła, że kobieta zmarła w wyniku ugodzenie nożem w pierś. Dalsze ustalenia pozwoliły przedstawić młodszemu z mężczyzn zarzut zabójstwa. 35-latek ostatecznie przyznał się do popełnienia czynu.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie rozpatrzył wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.