Rzeszów

Jak co roku Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania Sylwestra na rzeszowskim Rynku. Zabawę rozpoczynamy o godzinie 21.00. Na scenie pojawią się zespół Guitar Force, My Bike oraz gwiazda wieczoru BRODKA. O północy, w blasku fajerwerków, wspólnie z Prezydentem Miasta Rzeszowa Tadeuszem Ferencem przywitamy Nowy Rok.

BRODKA to artystka, która z ogromnym sukcesem wkroczyła na polską sceną muzyczną. Po nagraniu dwóch, bardzo dobrze przyjętych płyt ? debiutanckiego ?Albumu? i ?Moich piosenek? ? Monika Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się ?Granda?. To album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła.  W 2012 ukazał się trzeci, nagrany w Red Bull Studio w Los Angeles minialbum piosenkarki, zatytułowany ?LAX? . Pierwszą promującą go piosenką było "Varsovie", do której powstał teledysk wyreżyserowany przez Antoniego Nykowskiego. Kolejnym singlem zostało "Dancing Shoes". Pod koniec 2012r. w Rzeszowie Brodka rozpoczęła "Trasę LAX z Paulą i Karolem" promującą to wydawnictwo. Wokalistka została nominowana do Fryderyków 2013 w najważniejszych kategoriach: Artysta roku, Album roku (za "LAX") oraz Utwór roku za "Varsovie". W 2014 album ?Granda? został uznany za najlepszą płytę nagrodzoną Fryderykiem w kategorii Muzyka rozrywkowa.

Formacją, która również zaprezentuje się podczas imprezy sylwestrowej będzie MY BIKE.  To zespół złożony z muzyków od wielu lat aktywnych na polskiej scenie muzycznej. Wszyscy poza wokalistą tworzyli zespół Pectus. Jako Pectus zdobyli wiele prestiżowych nagród w tym Słowika Publiczności podczas Międzynarodowego Sopot Festiwal w 2008 roku, Superjedynkę i Brązową Premierę na KFPP w Opolu w 2009 roku. Wydali dwie płyty, z których jedna osiągnęła status ,,złotej??. Obecnie wraz z wokalistą Pawłem Skibą tworzą zespół, który opiera swój repertuar na rockowo-popowym, gitarowym brzmieniu. Podczas pracy nad debiutancką płytą muzycy współpracowali z najlepszymi. Płyta zatytułowana ,,My Bike?? ukazała się w grudniu 2013 roku.

Z kolei Guitar Force to zespół, który tworzy siedmioro młodych ludzi z Rzeszowa i okolic, a styl muzyczny oscyluje wokół rocka. Ma na swoim koncie płytę ,,Do przodu? (2010), składankę ,,Muzycy Amelce? (2013) oraz płytę ,,Dwa światy? (2013). Guitar Force jest laureatem kilku ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Płyta ?Dwa Światy? została nominowana przez jury w konkursie Radia Rzeszów na najlepszą podkarpacką płytę roku 2013 i w głosowaniu publiczności zajęła 2. miejsce. 

Sylwestrową zabawę na rzeszowskim Rynku uświetni Dj ADHD, jeden z najbardziej rozpoznawalnych djów polskiej sceny klubowej. Jedyny polski Dj miksujący składanki dla Ministry of Sound. Zagrał na jednej scenie ze Stingiem podczas jego trasy ?Back to Bass Tour 2013?. Lubi wyzwania, grał w wielu niesztampowych miejscach. Szef muzyczny radia RMF Club. W Rzeszowie towarzyszyć mu będzie wokalistka Kasia Malenda. Jej znakiem firmowym jest zmysłowy, mocny głos, którym elektryzuje słuchaczy.