Kolbuszowa

Kolbuszowscy policjanci  interweniowali  wobec 15-letniego rowerzysty, który najechał na tył zaparkowanego audi. Chłopak nie zauważył samochodu, bo jak wyjaśnił policjantom - pisał właśnie SMS-a.

Do  zdarzenia doszło  w miniony piątek  około godz. 14.30, na drodze relacji Wola Raniżowska ? Lipnica. Kierujący rowerem 15-letni mieszkaniec  gminy Raniżów najechał na tył stojącego na poboczu samochodu osobowego marki Audi.

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ samochód osobowy i rower. 15-latek wyjaśnił policjantom, że nie zauważył stojącego na poboczu pojazdu, bo pisał właśnie SMS-a.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami 15-latek jako osoba nieletnia nie odpowiada karnie za to wykroczenie. Za popełnienie czynu zabronionego osoby nieletnie mogą jednak odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Policjanci przypominają:  Zgodnie z art. 45.2  Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r Prawo o ruchu drogowym, ?kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku?. Za popełnienie tego wykroczenia sprawcy grozi mandat karny w wysokości 200 zł.