Rzeszów

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS ustanowiony w 1988 r. przez Światową Organizację Zdrowia. Z tej okazji Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji organizuje specjalne warsztaty dla studentów pt. ?Wiedza i profilaktyka?. Poprowadzi je lek. med. Janusz Kaliszczak, wojewódzki konsultant ds. epidemiologii. Dodatkowo studenci będą mogli uczestniczyć w pisemnym konkursie wiedzy o HIV i AIDS.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11:00 w klubie studenckim WSPiA ?Zemsta Docenta?. Podczas spotkania z doktorem Januszem Kaliszczakiem studenci będą mogli poznać m.in. statystyki zakażeń, epidemiologię HIV i AIDS oraz drogi transmisji wirusa. W czasie warsztatów ?Wiedza i profilaktyka? przedstawione zostaną także czynniki ryzyka zakażenia i zachowania ryzykowne oraz metody zapobiegania zakażeniom. Dyskusja będzie dotyczyć także stereotypów i dyskryminacji osób zakażonych wirusem. Warsztaty zakończy pisemny konkurs z wiedzy o HIV i AIDS. Dla uczestników testu organizatorzy przewidzieli nagrody.

Organizatorem warsztatów pt. ?Wiedza i profilaktyka? jest Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z HIV i AIDS. Początek warsztatów o godzinie 11:00 w klubie studenckim WSPiA ?Zemsta Docenta?. Warsztaty potrwają około 3 godzin.

Światowy Dzień Walki z AIDS

Święto obchodzone jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Od 1988 r. w tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.