Rzeszów

WSIiZ powołała 3 nowe jednostki, które będą pomagać studentom i przyszłym przedsiębiorcom zakładać i prowadzić firmy. 10 grudnia odbędzie się bezpłatna konferencja  ?Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki?. Zapisy do 5 grudnia!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości oraz Centrum Transferu Technologii to nowe jednostki powołane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, by pomagać studentom i przedsiębiorcom zakładać i prowadzić firmy.

- Najważniejszym wyzwaniem nowych jednostek jest kreowanie klimatu przedsiębiorczości w środowisku akademickim Podkarpacia. Będziemy wspierać innowacyjne pomysły, zapewniać kompleksową pomoc w ich rozwijaniu i realizacji oraz organizować wsparcie finansowe ? wyjaśnia dr Marta Czyżewska, dyrektor Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, organizator konferencji.

10 grudnia zaprezentowane zostaną m.in. przedsięwzięcia biznesowe laureatów konkursu na biznes plan dla uczestników Warsztatów Biznesowych organizowanych w WSIiZ i osiągnięcia funduszu zalążkowego InnoFund, którym uczelnia zarządza. ? Chcemy zachęcić inwestorów do rozwijania nowych pomysłów, a studentów zainspirować do założenia biznesu ? komentuje dr Czyżewska.

Już powstało kilkanaście firm

Uczelnia ma doświadczenie w pomocy finansowej i doradczej dla ciekawych startupów. ? Dotychczas pomogliśmy powstać i prężnie się rozwijać kilkunastu firmom, m.in. AIR JUMP SYSTEM, MobiTouch, Fotomapy i crowdangels.pl . Młodzi ludzie mają bardzo dobre pomysły na biznes, ale często brakuje im wiedzy o tym, jak zarządzać firmą i przebrnąć przez gąszcz przepisów. Nie wiedzą też  skąd uzyskać wsparcie finansowe dla realizacji planów. Będziemy im w tym wszechstronnie pomagać ? dodaje dr Czyżewska.

W konferencji weźmie udział m.in. Ellen Germain, Konsul Generalna USA, która żywo interesuje się start-up?ami w Polsce i widzi w nich dużą szansę na zacieśnienie współpracy gospodarczej między Polską a USA. Konsul Germain w wystąpieniu ?Innovation from Silicon Valley to Aviation Valley? zaprezentuje przykładowe działania konsulatu we wspieraniu innowacyjności i przedsiębiorczości.

Spotkanie ma przekonać przedsiębiorców, że w innowacyjne pomysły młodych ludzi warto inwestować, a studentów ma przekonać, że mając dobry pomysł można wiele osiągnąć.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy potwierdzić obecność wypełniając formularz: http://imprezy.wsiz.pl/konferencja. Rejestracja trwa do 5 grudnia 2014 roku. 

Szczegółowe informacje na temat wsparcia dla biznesu można znaleźć na stronie www.wip.wsiz.pl.

Program konferencji (10 grudnia 2014r., Klub Akademicki WSIiZ)

08:30 ? 09:00 Rejestracja uczestników

09:00 ? 09:05 Powitanie, inauguracja Centrum Promocji Przedsiębiorczości ? Prorektor Wergiliusz Gołąbek

09:05 ? 09:35 Innovation from Silicon Valley to Aviation Valley ? Konsul Generalna USA, Ellen Germain

09:35 ? 09:45 Prezentacja systemu wspierania innowacyjnej przedsiębiorczości w Wyższej Szkoły

Informatyki i Zarządzania ? dr Marta Czyżewska

09:45 ? 10:00 Warsztaty biznesowe i gry symulacyjne w nauczaniu przedsiębiorczości.

Prezentacja przedsięwzięć biznesowych laureatów konkursu na biznes plan ? Wojciech Pitura

10:00 ? 10.15 Przerwa na kawę

10:15 ? 11:15 Prezentacja spółek należących do portfolio funduszu seed capital InnoFund

11:15 ? 11:25 Wsparcie innowacyjności biznesu ? przedstawiciel ośrodka Enterprise Europe Network

11:25 ? 11:35 WSIiZ dla biznesu ? przedstawiciel Działu Sprzedaży

11:35 ? 11:45 Bank Zachodni WBK dla biznesu ? przedstawiciel BZWBK

11:45 ? 12:30 Poczęstunek

Konferencja zorganizowana jest w ramach programu Santander Universidades realizowanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK.