Rzeszów

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 4 w Kraczkowej, na wysokości hotelu "Sezam". W wyniku wypadku śmierć poniosła piesza potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy.

Około godziny 6.20 piesza została potrącona przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu czynności konieczne do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Kierowca, mieszkaniec powiatu przeworskiego, był trzeźwy. Policja zorganizowała objazdy, utrudnienia w ruchu trwały do godz. 8.30.

W ciągu kilku ostatnich dni na terenie powiatu łańcuckiego policjanci odnotowali kilka wypadków, w tym dwa tragiczne w skutkach. W piątek wieczorem jadący ulicą Rodziny Ulmów w Łańcucie kierowca mitsubishi stracił na łuku jezdni panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Kierowany przez niego pojazd przewrócił się na dach, wskutek czego jadący z nim pasażer doznał poważnego urazu i został przewieziony do szpitala. Kierowca, 20-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego był trzeźwy, nie odniósł obrażeń, podobnie jak jego pasażerka.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tuż po północy w niedzielę w Markowej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881 z drogą powiatową. Kierujący samochodem osobowym honda accord jadąc od strony Albigowej nie zastosował się do znaku ?Stop? i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem renault scenic. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego obu pojazdów, którymi jechało łącznie siedem osób, urazów doznały cztery osoby, trzy z nich pozostały na leczeniu i obserwacji. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W poniedziałek rano doszło do kolejnego wypadku, tym razem w Kosinie, na drodze krajowej nr 4. Kierujący samochodem dostawczym marcedes sprinter wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą główną kierowcy fiata seicento. W wyniku zderzenia kierujący fiatem i jego dwaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala, jeden z nich pozostanie na leczeniu. Również w tym przypadku kierujący byli trzeźwi.

Policja apeluje o ostrożność i uwagę.