Rzeszów

Policjanci pracujący pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów ustalili osiem osób zamieszanych w pozbawienie wolności osoby oraz usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wydarzenia rozegrały się na tle nieporozumień finansowych wśród biznesmenów na Podkarpaciu.

Początkiem września bieżącego roku prezes jednej z firm prowadzących galerię handlową w Rzeszowie został pozbawiony wolności przez nieznanych mężczyzn. Następnie był zmuszany do podpisania dokumentów, które miały upoważnić inne osoby do podejmowania decyzji finansowych w zarządzanej przez niego spółce. W toku prowadzonego śledztwa ustalono czterech mężczyzn, którzy byli sprawcami tego czynu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów bezprawnego pozbawienia wolności i usiłowania doprowadzenia osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem zarządzanych firm.

Dalsze czynności doprowadziły do dwóch kolejnych osób, które pomagały zorganizować całą akcję. Przedstawiono im podobne zarzuty. Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego z komendy wojewódzkiej pracujący nad tą sprawą ustalili również, kto był zleceniodawcą przestępczego czynu. Okazali się nimi dwaj znani biznesmeni z Podkarpacia.

W tej sprawie trzy osoby były tymczasowo aresztowane. W przestępczym procederze brali udział dwaj funkcjonariusze spoza województwa podkarpackiego. Jeden z nich uczestniczył w pozbawieniu wolności pokrzywdzonego. Wobec wszystkich osób zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.