Rzeszów

Prawie 30 wystawców z różnych branż weźmie udział w zbliżających się Targach Pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Impreza odbędzie się 21 i 22 listopada 2014 roku. Stoiska wystawców zlokalizowane będą w hali sportowej w budynku B WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Targi równocześnie odbywają się w Internecie na stronie Biura Karier WSPiA. Impreza organizowana jest już po raz czwarty w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego programu ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu?.

Targi Pracy w WSPiA to impreza cykliczna organizowana od 2011 r. Co roku odwiedza je ponad 1000 osób głównie studentów. W tym roku odwiedzając Targi Pracy w WSPiA będzie można poznać ofertę kilkudziesięciu firm z sektora bankowego, administracyjnego oraz służb mundurowych. W większości są to firmy, instytucje i urzędy, w których studenci WSPiA odbywają praktyki i płatne staże zawodowe. Staże organizowane są w ramach dofinansowanego z funduszy Unijnych programu ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu?.

Do udziału w Targach Pracy w WSPiA zapraszamy w piątek (21 listopada) i sobotę (22 listopada) w godzinach od 10:00 do 15:00. Wstęp na targi jest bezpłatny, a uczestniczyć w nich mogą wszystkie osoby poszukujące pracy. Stoiska wystawców będzie można znaleźć w hali sportowej (Budynek B) w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Dodatkowo Targi można zwiedzać także w Internecie za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie Biura Karier WSPiA (www.biurokarier.wspia.eu). Można tam znaleźć informacje o wystawcach oraz ich ofertę. Dzięki Wirtualnym Targom Pracy wystawcy mogą dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców, a osoby, które nie mogą odwiedzić Targów w WSPiA, mają szansę zapoznać się z ofertami pracodawców.

Dyplom WSPiA

Targi Pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji organizowane są w ramach projektu ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu?. Ma on na celu przygotowanie studentów uczelni do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. W ramach projektu realizowane są m.in. panele dyskusyjne z pracodawcami oraz zajęcia warsztatowe "Jestem przedsiębiorcą". Zajęcia te mają na celu przygotowanie absolwenta WSPiA do fachowej obsługi administracyjnej każdej firmy.

Do 2015 roku projektem objętych zostanie 2800 studentów WSPiA. Rocznie na płatne staże w podkarpackich przedsiębiorstwach kierowanych jest 120 z nich. W projekcie ?Dyplom WSPiA przepustką do biznesu? na staże przeznaczono 3 mln zł. Jest to połowa wartości całego projektu. Oprócz tego studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji są również kierowani do różnych przedsiębiorstw na bezpłatne praktyki zawodowe.

Szczegóły dotyczące Targów Pracy 2013 można znaleźć na stronie www.biurokarier.wspia.eu.