Rzeszów

W Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystościach wzięła udział wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Farnym. Następnie uczestnicy zgromadzili się przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie odegrano hymn i podniesiono flagę państwową. W apelu pamięci oddano hołd bohaterom walk o niepodległość. Uroczystości, w których uczestniczył minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk zakończyły się symbolicznym złożeniem kwiatów i defiladą służb mundurowych.

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska podkreśliła w swoim wystąpieniu, jak ważna jest pamięć o wszystkich tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność ojczyzny i tych, którzy budowali suwerenne, demokratyczne państwo. Obchody Święta Niepodległości przypominają nie tylko poświęcenie przeszłych pokoleń, ale zaznaczają odpowiedzialność współczesnych za losy ojczyzny (?). Codzienną sumienną pracą, starannością, dbałością o słabszych budujmy mocne więzi i silną Polskę ? powiedziała wojewoda.