Rzeszów

W poniedziałek 3.11.2014 gościł w Rzeszowie Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. W sali konferencyjnej Hotelu Nowy dwór obyło się spotkanie Ministra z przedstawicielami klubów oraz Związków sportowych. W trakcie spotkania Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został odznaczony złotą Odznaka Zasłużony Dla Sportu. Odznaka przyznawana jest osobom, wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie kultury fizycznej.

 

- ?Rzeszów to wspaniale rozwijające się miasto. Robi wielkie wrażenie pod każdym względem zarówno estetycznym jaki infrastrukturalnym. Miasto szans dla ludzi młodych, mające największy przyrost mieszkańców, znakomicie zarządzane ze szczególnym uwzględnieniem dywersyfikacji potrzeb? ? powiedział minister.

- ?Rzeszów korzysta ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki dla programów  realizowanych w naszym mieście. Dziękuje serdecznie panu ministrowi za wszystko. Rzeszów rozwija się i będzie się rozwijał tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Kochamy  sport. Mamy 8 mistrzów świata w siatkówce, reprezentanci Rzeszowa startują w imprezach rangi mistrzowskiej, a także już niebawem, w co gorąco wierzę również w igrzyskach olimpijskich. Ministerstwo wsparło budowę hali sportowej, zadaszenie kortów tenisowych ROSiR" ? mówił prezydent.

Następnie minister udał się do V Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowym, gdzie wspólnie z prezydentem Rzeszowa obejrzał występy akrobatów, a także odpowiadał na pytania młodzieży. Na zakończenie wizyty w Rzeszowie Andrzej Biernat obejrzał nowo powstająca hale sportowa przy V Liceum.