Z życia wzięte

Kinderbale w Polsce zyskują coraz większą popularność. Kolorowe przyjęcia organizujemy już dla trzy- i czterolatków. Przeważnie odbywają się one w lokalu, którego personel zajmuje się całą organizacją i zapewnia dzieciom stosowną opiekę animatora czasu wolnego. Może jednak warto urządzić przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka w domu?

Dobra organizacja to podstawa

Urządzenie kinderbalu wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne, ale nie obejdzie się bez drobnej pomocy rodziny lub przyjaciół i dobrej organizacji. Na początek musimy ustalić datę i godzinę przyjęcia. Najlepiej, jeśli będzie to weekend, ponieważ maluchy po całym dniu w przedszkolu mogą być marudne. Pamiętajmy też, że im młodsze dzieci, tym szybciej się nudzą, dlatego przyjęcie dla trzylatka może trwać nawet tylko dwie godziny. Następnie dobierzmy sobie jedną lub dwie osoby, które wspomogą nas w organizacji, na przykład w przygotowaniu poczęstunku i w udekorowaniu pokoju. Na koniec pozostaje sporządzić listę gości i dostarczyć zaproszenia, podając wszystkie niezbędne informacje, takie jak data, miejsce oraz godzina przyjęcia.

Motyw przewodni

Kinderbal uda się znakomicie, jeśli wymyślimy jego motyw przewodni. Dla chłopca odpowiednia będzie tematyka klocków Lego. Pokój możemy udekorować różnymi zestawami Lego Duplo, dostępnymi na przykład w sklepie Merlin. W trakcie przyjęcia będą one służyć do zabawy. Natomiast przyjęcie urodzinowe dziewczynki może być utrzymane w konwencji baśni Disneya. Wszystkie dzieci bez względu na płeć zachwycone będą balem przebierańców. Możliwości są wręcz nieograniczone.

Jakie dekoracje?

Aby całość była spójna, postarajmy się o dekoracje dopasowane do tematyki przyjęcia. Balony i serpentyny to zdecydowanie za mało. Na przykład kolorowe woale i poduszki świetnie sprawdzą się jako wystrój pałacu księżniczki. Pamiętajmy też, aby tort również był udekorowany w określonym stylu, na przykład bajkowymi postaciami lub ludzikami Lego.

Poczęstunek dla rodziców

Chociaż to przyjęcie urodzinowe naszej pociechy, to pamiętajmy, że mali goście nie przyjdą sami. Na pewno opiekunom będzie miło, gdy nie potraktujemy ich jedynie jako dodatku do dzieci. W związku z tym przygotujmy skromny poczęstunek z kawą i herbatą oraz postarajmy się poświęcić im nieco czasu. W zajmowaniu się dorosłymi gośćmi może nam pomóc współmałżonek lub inny członek rodziny.