Rzeszów

Już 24 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Problem dodatkowych kilogramów dotyczy aż 61% mężczyzn i 42% kobiet w Polsce, co stanowi 51% populacji całego kraju! Otyłość to już nie tylko problem estetyczny, to przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia. Według danych GUS opublikowanych w 2011 roku nadwagę miało już ponad 51% mieszkańców województwa podkarpackiego. Wielu z nich podejmuje wyzwanie decydując się mądrze schudnąć i przy wsparciu profesjonalistów pozbywa się nawet 100 kilogramów w ciągu roku!

Schudnąć ? łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Osoby z nadwagą decydujące się na zrzucenia zbędnych kilogramów często robią to nieumiejętnie. Chcąc poprawić swój stan zdrowia i wygląd nie podchodzą do procesu odchudzania kompleksowo, lecz stosują niebezpieczne dla zdrowia restrykcyjne diety. Sieją one spustoszenie w organizmie prowadząc do efektu jo-jo. W rezultacie zamiast mniej, kilogramów jest jeszcze więcej. Powoduje to frustrację i spadek motywacji. Co robić w takiej sytuacji?

- By schudnąć, nie wystarczy przespacerować się po bieszczadzkich połoninach. W odchudzaniu nie działają jednorazowe zrywy. Niezbędne jest podejście systemowe ? mówi Konrad Gaca, dietetyk i trener. Sukces, czyli pożądany spadek wagi, osiągnąć można jedynie przez pracę w trzech obszarach jednocześnie: trwałej zmiany swojego sposobu żywienia, włączenie ćwiczeń fizycznych w swój tygodniowy plan zajęć oraz odpowiedniej motywacji. Dowodzą tego wyniki naszych pacjentów - dodaje ekspert.

Proces odchudzania prowadzi przede wszystkim do poprawy stanu zdrowia. Często znikają powiązane
z otyłością i nadwagą choroby ? cukrzyca typu II, nadciśnienie czy zwyrodnienia kręgosłupa. Tracące wagę osoby odzyskują formę psychiczną i fizyczną. Wypracowując piękną sylwetkę, zaczynają lubić różne formy aktywności. W ich życiu zachodzi rewolucja ? poprawiają relacje w związkach, budują na nowo poczucie własnej wartości lub zaczynają nowy etap kariery zawodowej. Osiągają to wszystko dzięki systemowemu podejściu i własnej determinacji.

Osoby korzystające w województwie podkarpackim z GACA SYSTEM on-line zrzuciły już wspólnie prawie 3 tony tłuszczu!!! Rekordzistka pozbyła się aż 58 kilogramów. Takie wyniki można osiągnąć dzięki dopasowanej do potrzeb danej osoby diecie, indywidualnie dobranym treningom oraz odpowiednio podsycanej motywacji.

- Nasi pacjenci pracują indywidualnie z przypisanym sobie konsultantem, który podczas regularnych video spotkań omawia z nimi proces chudnięcia, przekazuje dietę na kolejne dni i zalecenia związane
z treningiem. Ta metoda jest dyskretna i stanowi dobre rozwiązanie dla osób nieśmiałych lub wstydzących się swojej tuszy, a przy tym gwarantuje ciągłe wsparcie
? mówi Konrad Gaca.

Światowy Dzień Walki z Otyłością może być przełomowym dniem dla wszystkich osób zmagających się
z dodatkowymi kilogramami. Ich problem sam się nie rozwiąże. Kiedyś trzeba zacząć nad nim pracować. Czemu nie dziś?! Więcej o systemowym odchudzaniu można przeczytać na www.gacasystem.pl