Rzeszów

16 października (czwartek) w stolicy Podkarpacia dokonano uroczystego otwarcia Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. To jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc pod inwestycje w południowo-wschodniej Polsce. Samorząd Województwa na uroczystości otwarcia reprezentował członek zarządu Tadeusz Pióro.

Park Rzeszów-Dworzysko położony jest w zachodniej części miasta, w bezpośredniej okolicy autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Dostępność komunikacyjna jest głównym atutem tego miejsca, bo niedaleko jest położony Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Członek Zarządu Tadeusz Pióro na otwarciu nie krył zadowolenia z faktu, iż na tych terenach wkrótce pojawią się inwestorzy:

- Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko staje się dziś jednym z najważniejszych filarów rozwoju podkarpackiego biznesu, [...] oferuje atrakcyjne warunki do rozpoczęcia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców stosujących innowacyjne technologie. [...] Jestem przekonany, że Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko zapełni się wkrótce nowymi inwestycjami, które zmienią oblicze podkarpackiego biznesu i - co ważne ?pozytywnie wpłyną na rynek pracy. Wierzę, że młodzi ludzie znajdą tu dobrze płatną pracę, która spełni ich oczekiwania i aspiracje. [...] To miejsce jest dla nich także szansą na rozwój kariery zawodowej ? mówił Tadeusz Pióro.

Park będzie liczył w sumie 80 ha terenów inwestycyjnych, które z nowym rokiem zostaną oficjalnie już włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?Euro-Park" Mielec. Tereny inwestycyjne zostały uzbrojone we wszystkie niezbędne media dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. To także zasługa obecnego marszałka województwa Władysława Ortyla, który przyczynił się do realizacji tego projektu, gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Już w tej chwili przedsiębiorcy, którzy chcą otworzyć tu swoje firmy zarezerwowali 24 ha parku, są to głównie przedstawiciele branży kosmetycznej, elektromaszynowej i informatycznej. Dziewięć polskich i zagranicznych firm na początek da pracę tysiącu ludzi. W kolejnych latach w Parku zatrudnienie znajdzie nawet 3 tys. osób.