Rzeszów

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci, opiekunów oraz młodzież w wieku gimnazjalnym do uczestnictwa w Grze Miejskiej ?RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI?. Start 19 września 2014 r. o godz. 10.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11.

Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa zaczerpnięta z książek Marka Czarnoty, informacje na temat Unii Europejskiej oraz kilka słów o literaturze ? oto co czeka uczestników historyczno-literackiej Gry Miejskiej ?RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI?, która odbędzie się 19 września w Rzeszowie.

Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta. Od punktu startowego do mety na uczestników gry czeka 11 punktów. Przy każdym z nich będą mieli do rozwiązania zadania sprawdzające wiedzę z historii Rzeszowa, literatury oraz Unii Europejskiej. Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy!

Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie, literaturze, a także o Unii Europejskiej ? poprzez zabawę.

Jak wziąć udział w Grze? Zbierz zespół liczący od 3 do 5 osób i zarejestruj go wypełniając formularz zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ważne jest, aby co najmniej jedna z osób w zespole była pełnoletnia.

Gra rozpocznie się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Każdy Zespół przed rozpoczęciem Gry otrzyma pakiet startowy wraz z materiałami potrzebnymi do Gry. Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Szczegóły zabawy prześlemy zarejestrowanym zespołom przed jej rozpoczęciem.

Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą na adres: Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-310 Rzeszów lub telefonicznie: 17 8669 457, 17 8669 456.

Na zgłoszenia czekamy do 12 września!

Historyczno-literacka Gra Miejska ?RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI? jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach XXII. Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 przebiegających pod hasłem: ?Dziedzictwo ? źródła tożsamości?. Organizatorem jest Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Partnerzy: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct ? Rzeszów, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.

Literatura:
- "Rzeszowskie ulice i okolice" Marek Czarnota
- "Podania, legendy i opowieści z Rzeszowa i okolic" Marek Czarnota
- "Rzeszowskie ulice i tuż za rogatkami" Marek Czarnota

Na zgłoszenia czekamy do 12 września 2014 r.
Szczegóły oraz regulamin na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl

Zagraj z Nami!
Wstęp wolny!