Rzeszów

93 nietrzeźwych kierujących zatrzymali dzisiaj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 15,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Zatrzymali 78 uprawnień do kierowania. Ujawnili 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo zakazu sądowego.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Działania zakończyły się około godziny 8. Policjanci skontrolowali w tym czasie 15541 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 93 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 45 z nich, badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa, pozostałych 48 odpowie za wykroczenie. 3kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali 78 uprawnień do kierowania.