Rzeszów

Ponad 60 Absolwentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w sobotę 6 września odebrało dyplomy ukończenia studiów. W drugiej tegorocznej Graduacji uczestniczyły osoby, które ukończyły jednolite studia magisterskie na kierunku "Prawo" oraz studiów II stopnia na kierunku "Administracja" w WSPiA. Po Graduacji w Ogrodach uczelni odbyło się również II Święto Absolwenta WSPiA.

Uroczysta Graduacja absolwentów WSPiA to tradycja Uczelni. Jest to wyjątkowy dzień, w którym absolwenci ubrani w togi i birety po raz ostatni spotykają się w murach uczelni. Podczas wrześniowej Graduacji w małej Auli WSPiA obecne były także rodziny i znajomi Absolwentów oraz władze uczelni i kadra naukowo dydaktyczna.

Nie mówię żegnaj, lecz dowidzenia

? Dziś wkraczacie na nową drogę życia ? mówił podczas uroczystości Rektor WSPiA Prof. Jerzy Posłuszny. ? Tę nową drogę rozpoczyna wręczenie dyplomów ukończenia studiów. Jest to ukoronowanie Waszej edukacji. Wiem, że pięć lat studiów to pięć lat wyrzeczeń i trudu, który ponieśliście, aby zdobyć tytuł magistra. Jednak studia to nie tylko zdobywanie wiedzy. Zdobyliście także tzw. warsztat intelektualny, który pozwoli w przyszłości uporać się z wieloma problemami. Studia oprócz wiedzy dały Wam umiejętność rozwiązywania problemów, nawiązywania i podtrzymywania kontaktów i współpracy z innymi osobami. Mam nadzieję, że ten czas będziecie wspominać również jako piękny czas, w którym oprócz nauki mogliście się bawić, poznawać nowych ludzi i zawierać przyjaźnie, które zostaną na lata ? mówił Prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodał, że aby uzyskać dyplom każdy z naszych absolwentów musiał zdać ponad 50 egzaminów. ? Często były to trudne egzaminy, obejmujące ogromny zakres wiedzy. Jednak poradziliście sobie z mini doskonale i dziś z dumą możecie pochwalić się tytułem magistra. Życzę wam powodzenia w życiu zawodowym i osobistym ? powiedział Prof. Jerzy Posłuszny.

Graduacja absolwentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem osób kończących studia w naszej uczelni. Jest to ostatnie wspólne spotkanie absolwentów danego rocznika studiów w WSPiA. W Graduacji uczestniczyły także rodziny naszych absolwentów, które nie kryły dumy i wzruszenia. W uroczystym wręczeniu dyplomów ukończenia studiów uczestniczyła także kadra naukowa uczelni, która przez kilka lata pomagała w doskonałym przygotowaniu naszych studentów do przyszłej pracy. W czasie Graduacji oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia dla najlepszych absolwentów WSPiA.

Po wręczeniu dyplomów ukończenia studiów w patio oraz przed budynkiem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni. Tradycyjnie już studenci zakończyli Graduację pamiątkowymi zdjęciami w fontannie w patio Uczelni.

II Święto Absolwenta

Po uroczystej Graduacji Absolwenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wzięli udział w II Święcie Absolwenta WSPiA. Była to doskonała okazja do wspomnień i rozmów z wykładowcami WSPiA oraz koleżankami i kolegami ze studiów. Dodatkowo dla uczestników spotkania przygotowano wiele atrakcji.

Podczas spotkania przy grillu w Ogrodach wypoczynkowych WSPiA absolwenci mieli okazję skorzystać ze strzelnicy elektronicznej, wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie na Święto Absolwenta oraz wykonać sobie pamiątkowe fotografie w fotobudce. Wszystko przy muzyce granej przez DJ. W czasie uroczystości w Ogrodach WSPiA wykonane zostało także pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zjazdu.