Rzeszów

21 sierpnia o godz. 14.00 rozpocznie się 4-dniowy projekt ?Latający dywan?, stanowiący instalację przestrzenną pokoju mieszkalnego realizowaną w czterech różnych miejscach miejskiej przestrzeni publicznej Rzeszowa przez Klub Młodych Liderów.

21.08. - przy budynku Estrady Rzeszowskiej,
22.08. - Rynek w Rzeszowie,
23.08. - Bulwary nad Wisłokiem,
24.08. - Ogrody Bernardyńskie.

Organizatorzy ze swoją inicjatywą pojawią się w różnych miejscach miejskiej przestrzeni publicznej miasta Rzeszowa, z ideą zorganizowania spotkań w przyjaznej atmosferze, otwartej dla każdego przechodnia. W ten sposób pragną zaproponować chwilę refleksji nad tematem ?domu? i poruszyć kwestię indywidualnego postrzegania tego tematu i wartości z nim związanych. Podczas trwania projektu grupa wolontariuszy będzie zapraszać przechodniów, aby usiąść i odpocząć w przygotowanej instalacji, częstować kawą i herbatą. Dodatkową atrakcją będzie czytanie bajek na dywanie, każdego dnia o godz. 15.00.

Ponadto, celem jest zwrócenie uwagi na pojęciu ?domu? w życiu człowieka, a także na potrzebę poszukiwań swojej tożsamości i korzeni. Przestrzeń ta ma posłużyć także do spotkań przypadkowych przechodniów, a także zainteresowanych wydarzeniem uczestników. Jest to próba ?udomowienia? miejskiej przestrzeni publicznej miasta Rzeszowa, poprzez stworzenie miejsca ludziom, gdzie mogą na chwilę usiąść i poczuć się bezpiecznie jak w domu.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.