Rzeszów

Znamy zwycięzców międzynarodowego konkursu fotograficznego Nasze Karpaty organizowanego przez Fundację Karpacką we współpracy z magazynem National Geographic Polska. Wystawa składająca się z 30 najlepszych fotografii odwiedzi Rzeszów. Będzie można ją oglądać w CH Milenium Hall od 20 lipca do 2 sierpnia.

Celem projektu Nasze Karpaty jest promocja regionu w ciekawej formie ? poprzez fotografie, które będą ukazywały w pełni bogactwo oraz unikalność Karpat, ich przyrodę oraz dziedzictwo kulturowe. Międzynarodowa formuła konkursu fotograficznego pozwoliła mieszkańcom wszystkich krajów związanych z Karpatami lepiej poznać niezwykłe walory tego obszaru.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce ? Konrad Nienartowicz ? zdjęcie ?Wschód słońca z Okrąglicy?

II miejsce ? Małgorzata Dul ? zdjęcie ?Chatka Puchatka?

III miejsce ? Piotr Krupa ? zdjęcie ?Arka Noego?

Jury przyznało również 27 wyróżnień. Wszystkie nagrodzone fotografie można obejrzeć na dedykowanej wystawie w największych miastach w Polsce. Zdjęcia były już prezentowane w Warszawie.

Harmonogram wystawy:

- 20 lipca ? 2 sierpnia ? Rzeszów, Milenium Hall (al. Kopisto 1)

- 10 sierpnia ? 23 sierpnia ? Gdańsk, Galeria Przymorze (ul. Obrońców Wybrzeża 1)

- 31 sierpnia ? 13 września ? Wrocław, Magnolia Park (ul. Legnicka 58)

- 21 września ? 4 października ? Kraków, Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11)

Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

Konkurs Nasze Karpaty jest jednym z działań promocyjnych Agencji Promocji Górskich Obszarów Podkarpacia, w ramach projektu ?Alpy Karpatom?, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Karpacka ? Polska, a oficjalnym partnerem ? magazyn National Geographic Polska.

Konrad-Nienartowicz-Wschod-slonca-z-OkraglicyPiotr-Krupa-Arka-NoegoMalgorzata-Dul-Chatka-Puchatka