Rzeszów

Jak zachować się, kiedy osoba obok nas straci przytomność? Jak prawidłowo użyć automatycznego defibrylatora? Jak wyposażyć apteczkę domową i samochodową? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą wszyscy, którzy w najbliższą niedzielę odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Krasne. Odbędzie się tam akcja edukacyjna ?I Ty możesz udzielić pierwszej pomocy?.

Wakacje to czas odpoczynku oraz podróży. Warto przygotować się do tego, żeby ten czas spędzić nie tylko beztrosko, lecz przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Krasne zaprasza na warsztaty ?I Ty możesz udzielić pierwszej pomocy?.

Podczas warsztatów prowadzonych przez ratowników medycznych uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak zachować się, kiedy osoba obok straci przytomność, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak użyć automatycznego defibrylatora. Zajęcia praktyczne będą przeprowadzane z użyciem profesjonalnych fantomów osoby dorosłej i dziecka poniżej 1. roku życia.

Podczas wakacyjnych wyjazdów warto również zadbać o potrzebne wyposażenie apteczki. Ratownicy podpowiedzą, jakie elementy powinny się w niej znaleźć. Najmłodszych gości galerii zainteresuje z pewnością możliwość obejrzenia ratowniczego quada wraz z wyposażeniem, który używany jest przez służby niosące pomoc w trudnym terenie.

Uczestnicy warsztatów otrzymają również materiały informacyjne zawierające instrukcję udzielania pierwszej pomocy oraz numery telefonów do służb ratowniczych, które warto mieć zawsze przy sobie.

Warsztaty ?I Ty możesz udzielić pierwszej pomocy? odbędą się 13 lipca w godzinach 10:00 ? 19:00 w Centrum Handlowym Auchan Krasne koło Rzeszowa. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Centrum Handlowe Auchan Krasne mieści się w Krasnem koło Rzeszowa. Przez 7 dni w tygodniu klienci mają do dyspozycji blisko 30 sklepów i punktów usługowych. Na terenie Centrum Handlowego mieszczą się także hipermarket Auchan oraz restauracje i kawiarnie z bogatą ofertą kulinarną. Galeria jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny parking na 1540 miejsc, w tym 31