Rzeszów

Stowarzyszenie ?Pro Carpathia?, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski oraz Zakład Mięsny ?Smak Górno? zapraszają na VII Targi Żywności Tradycyjnej ?Festiwal Podkarpackich Smaków?. Impreza odbędzie się w niedzielę 16 czerwca br. w godz. 10.00-19.00 na terenie KS ?Górnovia? w Górnie.

To coroczna impreza, przyciągająca ponad stu wystawców oraz kilka tysięcy zwiedzających. Festiwal jest miejscem, w którym można przekonać się jak wygląda tradycja kulinarna województwa podkarpackiego. Co ważne oprócz stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich coraz częściej pojawiają się tutaj firmy, których produkcja opiera się o jakość i tradycję.

Nowością wprowadzoną w tym roku ma być Aleja Podkarpackich Smaków, czyli miejsce w którym tradycyjnych produktów będzie dużo więcej niż zwykle. Kolejną atrakcją, która pojawi się w tym roku, będzie wielkie grillowanie. To okazja do zaprezentowania się firm produkujących dodatki do mięs, ale te bez konserwantów. A potrawy z grilla serwować będą znani politycy i znane postacie z regionu.

Tradycyjnie festiwalowi towarzyszyć będą występy zespołów artystycznych z Podkarpacia. Będzie m.in. Bandoska oraz zespoły z dwóch miejscowości o nazwie Górno, które leżą jedna w województwie świętokrzyskim, a druga w lubelskim.

Gwiazdą imprezy będzie zespół Classic, a zakończy ja zabawa taneczna ze zespołem Erato ze Stalowej Woli.