Rzeszów

Już 9 czerwca (poniedziałek) Samorząd Studencki WSIiZ wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiobiorstwa w Rzeszowie organizuje WAMPIRIADĘ - Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w godzinach 10:00-13:00 do Mobilnego Punktu Poboru Krwi, który będzie stacjonował obok wejścia głównego do uczelni.

Osoby chcące oddać krew powinny zgłosić do punktu informacyjnego w sali RA53 z ważnym dokumentem tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), w przypadku studentów dodatkowo z legitymacją studencką. Przed oddaniem krwi prosimy o zapoznanie się z żelaznymi zasadami właściwego przygotowania krwiodawcy. Serdecznie zachęcamy do udziału w honorowej inicjatywie.

Wakacje to czas większego zapotrzebowania na krew i jednocześnie mniejszej aktywności krwiodawców, dlatego RCKiK organizuje wśród studentów rzeszowskich uczelni wyższych oddających krew konkurs WAKACYJNA STUDENCKA KROPELKA POMOCY. Celem konkursu jest promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności studenckiej Rzeszowa i zapewnienie samowystarczalności w gospodarce krwią w trudnym okresie letnim. Konkurs trwa od 1 czerwca do 31 sierpnia 2014 roku. Nagrody w konkursie RCKiK to drobny sprzęt AGD oraz zestawy z logo RCKK w Rzeszowie. Krew oddana podczas WAMPIRIADY WSIiZ zostanie uwzględniona w konkursie ?WAKACYJNA STUDENCKA KROPELKA POMOCY?. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz zapoznania się z regulaminem letniego konkursu ?WAKACYJNA STUDENCKA KROPELKA POMOCY?.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU WAKACYJNA STUDENCKA KROPELKA POMOCY:

Krew można oddawać tylko w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (wyjątek stanowi Wampirada WSIiZ w dniu 9 czerwca).

Każdy student musi powiedzieć w Rejestracji Głównej RCKiK, że oddaje krew w ramach konkursu letniego dla rzeszowskich uczelni wyższych.

Okazać w Rejestracji Głównej ważną legitymację studencką.

Krwiodawcą może być wyłącznie zdrowa osoba, proszę więc zapoznać się z podstawowymi przeciwwskazaniami do oddawani krwi.

W ciągu trzech miesięcy trwania konkursu każdy chętny i zakwalifikowany student danej uczelni może nawet dwa razy przystąpić do oddawania krwi pełnej (w odstępie pełnych 8 tygodni).

Tym sam dwa razy wypełnia kupon konkursowy i zwiększa prawdopodobieństwo wylosowania nagrody i przyczynia się do zwiększenia szansy zajęcia I miejsca przez swoją uczelnię.

Przed oddaniem krwi zapoznaj się z żelaznymi zasadami właściwego przygotowania krwiodawcy.

PAMIĘTAJCIE, WASZA KREW JEST LEKIEM DLA TYCH, KTÓRZY JEJ POTRZEBUJĄ, WASZA KREW RATUJE ZDROWIE I ŻYCIE INNEMU CZŁOWIEKOWI!

P.S. Dla każdego krwiodawcy przewidziany jest słodki, czekoladowy upominek.