Rzeszów

Trening strzelecki na strzelnicy elektronicznej WSPiA oraz prezentacje technik obezwładniania to główne punkty kolejnych, praktycznych zajęć dla słuchaczy MAB i MAP. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 6 czerwca 2014 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA. Zajęcia dla słuchaczy Młodzieżowych Akademii działających w Wyższej Szkole Prawa i Administracji rozpoczną się o godzinie 14:30.

Najbliższe zajęcia dla słuchaczy MAP i MAB uczniów szkół ponadgimnazjalnych będą kolejną praktyczną prezentacją różnych aspektów zawodów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem publicznym. Podczas zajęć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolic wezmą udział w zajęciach strzeleckich w nowoczesnej strzelnicy elektronicznej WSPiA. Dodatkowo będą mogli poznać techniki stosowania przymusu bezpośredniego oraz zasad posługiwania się bronią palną. Zajęcia poprowadzą m.in. specjaliści z zakresu obsługi broni palnej oraz funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na zakończenie zajęć słuchacze Młodzieżowej Akademii Prawa oraz Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa tradycyjnie już otrzymają wpisy do swoich indeksów.

MAP i MAB

W WSPiA działa Młodzieżowe Akademie Prawa i Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa. Akademie przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia są darmowe i odbywają się raz w miesiącu. Działające przy WSPiA Młodzieżowe Akademie mają na celu przygotowanie młodych ludzi do studiów na kierunkach ?prawo? i ?bezpieczeństwo wewnętrzne? na wszystkich uczelniach w Polsce.

W ramach Młodzieżowej Akademii Prawa uczniowie przygotowują symulowaną rozprawę sądową. Uczestniczą również w symulowanych oględzinach miejsca zdarzenia, zajęciach w laboratorium kryminalistycznym oraz sporządzają pisma procesowe (akt oskarżenia, pozew). Z kolei słuchacze Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa dokonują zabezpieczenia miejsca popełnienia przestępstwa, zabezpieczają ślady kryminalistyczne, które następnie badają w laboratorium kryminalistycznym WSPiA. Dodatkowo w ramach MAB prezentowane są techniki operacyjne i urządzenia wykorzystywane przez różne służby. Słuchacze Akademii uczą się podstaw sztuk walki i uczestniczą w konkursie sprawnościowym oraz turnieju strzeleckim na strzelnicy elektronicznej WSPiA.

Wszyscy uczestnicy MAP i MAB po każdych zajęciach otrzymują wpisy do specjalnie przygotowanych indeksów. Na zakończenie otrzymają także dyplomy ukończenia działającej przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji Młodzieżowej Akademii.

Więcej informacji na temat MAP można znaleźć na stronie www.wspia.eu.