Strzyżów

W Markuszowej w powiecie strzyżowskim pocisk rozbijając szybę w oknie, wleciał do domu. W pobliżu było prowadzone polowanie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tą sprawą. Na szczęście nikt z domowników nie doznał obrażeń.

W niedzielę przed godz. 20 dyżurny strzyżowskiej Policji został powiadomiony, że w Markuszowej ktoś przestrzelił szybę w oknie. Pocisk wleciał do jednego z pomieszczeń, w którym przebywała mieszkanka domu. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że jest to pocisk wystrzelony prawdopodobnie z broni myśliwskiej. Grupa dochodzeniowo śledcza wraz z technikiem kryminalistyki wykonała czynności, które pomogą w dalszym wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia. Sporządzili oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady oraz znaleziony pocisk.

Funkcjonariusze ustalili, że w pobliżu miejsca zdarzenia myśliwi z koła łowieckiego prowadzili polowanie. W trakcie wykonywania dalszych czynności zatrzymali dwie osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem.Jest to obywatel Austrii oraz mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.