Kraj

Ekskluzywny dom handlowy "VITKAC" gościł jedną z najbardziej wpływowych osób w branży modowej.

Założyciel marki Diesel - Renzo Rosso odwiedził Polskę, aby zobaczyć, jak w naszym kraju prezentuje się jego najnowsza kolekcja oraz jak rozwija się rynek modowy. - To moja pierwsza wizyta w Polsce. Wasz kraj jest niesamowity, żałuję, że nie byłem tu wcześniej bo na pewno wiele straciłem - stwierdził. Kreator zasłynął głównie z przetartych jeansów, na punkcie których oszalał cały świat.

Dom handlowy VITKAC, który jest najekskluzywniejszym obiektem handlowym w Polsce oraz wizytówką polskiego rynku mody luksusowej, zorganizował z okazji spotkania z Renzo Rosso kameralną kolację.

"Do mojej miłości do jeansu przyczyniła się zarówno kultura, jak i edukacja, 69-ty rok, The Beatles, The Rolling Stones, hippisi, bunt dzieci przeciw rodzicom. Edukacja była dla mnie ważnym i buntowniczym momentem. Jeans wkroczył w moje życie z wielką siłą. Stał się częścią mojego DNA, serca i duszy. Od kiedy tylko zacząłem pracować z tym materiałem, moje prace odbiegały nieco od innych. Stawiam na wysoką jakość w każdej poszczególnej części mojego życia. Dzięki takiej wizji świata, mogę pracować nad przeobrażaniem jeansu w jeszcze piękniejszy materiał o lepszej jakości i trwałości. To było coś, czego nikt wcześniej nie zrobił. Zacząłem sprzedawać jeansy w Stanach, najdroższe kosztowały 52 dolary. Nie były jednak drogie bez powodu, miały mnóstwo detali. Ostatecznie odniosłem niesamowity sukces. Rynek amerykański początkowo odrzucił jeans, teraz go uwielbia. Myślę, że nauczyliśmy świat modowy, by wprowadzał jeans także do luksusowych kolekcji".