Rzeszów

Tego w Polsce jeszcze nie było. W czerwcu Rzeszów będzie gospodarzem Pucharu Europy w kolarstwie ręcznym z udziałem czołowych zawodników w tej dyscyplinie. Do tej w naszym kraju handbikowcy rywalizowali tylko okazyjnie podczas kilku maratonów w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Dzięki staraniom Rafała Wilka ? rzeszowskiego podwójnego mistrza paraolimpijskiego i świata w stolicy Podkarpacia już wkrótce odbędą się zmagania w  ramach Pucharu Europy.

EHC - European Handcycling Circut to cykl wyścigów Pucharu Europy, sygnowanych przez EHF- European Handcycle Federation ? Europejską Federację Kolarstwa Ręcznego. Pomysłodawcą i inicjatorem całego wydarzenia jest Rafał Wilk. - Jesteśmy zaszczyceni, że po grudniowej wizytacji władz europejskiej federacji w Rzeszowie, powierzono nam organizację dwóch, pierwszych w historii wyścigów w Polsce. Utworzyliśmy także stałe przedstawicielstwo EHF w naszym kraju ? zaznacza rzeszowski dominator w tej dyscyplinie.

Cykl obejmuje 12 wyścigów w Europie oraz Emiratach Arabskich, a  8  najlepszych wyników punktowych liczonych jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy.

http://ehcpodkarpackie-rzeszow.pl/pl/kalendarz-wyscigow-ehc.html

Organizator, czyli ?Fundacja Rafała Wilka Sport Jest Jeden? przewiduje uczestnictwo wielu zawodników z Polski i Europy, medalistów Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzów Świata oraz czołowych polskich gwiazd w tej dyscyplinie, takich jak Rafał Wilk czy wicemistrzyni świata Renata Kałuża.

Rafał Wilk będzie nie tylko organizatorem imprezy, ale również uczestnikiem. Zatem sympatycy sportu w Rzeszowie i na Podkarpaciu po raz pierwszy będą mogli naocznie nie tylko przekonać się czym jest rywalizacja kolarzy ręcznych, ale też zobaczyć w akcji samego mistrza.

Aby uatrakcyjnić imprezę widzowie skupieni będą na skwerze Millenium Hall, gdzie zostaną też zorganizowane atrakcje dla dzieci, recital muzyczny oraz jedną z  ceremonii wręczenia nagród w niedzielę. Sobotnia odbędzie się na rzeszowskim rynku.