Rzeszów

Dziennikarz i prezenter telewizyjny, znany m.in. z ?Dzień dobry TVN?, były redaktor naczelny magazynu ?Playboy? i felietonista tygodnika ?Newsweek? Marcin Meller będzie gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie z dziennikarzem odbędzie się 20 maja 2014 roku.

Spotkanie z Marcinem Mellerem jest częścią projakościowego projektu, który kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ realizuje ze środków wygranych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym.

Kierunek ten zdobył drugie miejsce w Polsce w tym prestiżowym konkursie i nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych na dalszy rozwój i podnoszenie jakości kształcenia. - Ministerstwo doceniło unikatowość i innowacyjność stosowanych w naszej Uczelni rozwiązań. Przyznane środki w wysokości miliona złotych zostaną wykorzystane na dalsze podnoszenie jakości kształcenia ? wyjaśnia dr Maciej Ulita, Prodziekan WSIiZ ds. kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Dzięki środkom z ministerstwa powstanie m.in. profesjonalne studio telewizyjne, przeprowadzone zostaną też warsztaty z rzecznictwa prasowego i pr, graficzne oraz seria spotkań z czołowymi dziennikarzami. WSIiZ odwiedzą m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Grzegorz Miecugow czy Mariusz Szczygieł. Cykl ten rozpocznie 20 maja Marcin Maller. Spotkanie rozpocznie się o 9:30 w sali RA3 w siedzibie WSIiZ na ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Marcin Meller jest reporterem i felietonistą ?Newsweeka Polska?. W TVN24 prowadzi ?Drugie śniadanie mistrzów?, a w TVN (wraz z Magdą Mołek) program ?Dzień Dobry TVN?. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, był działaczem podziemnego NZS-u i Pomarańczowej Alternatywy. W latach 1991-2003 reporter tygodnika ?Polityka?, w tym czasie spędził dwa lata w Afryce, pisał również m.in. z byłej Jugosławii, Iranu i Czeczenii. Był gospodarzem nadawanego przez TVN pierwszego w Polsce reality show ?Agent?. W latach 2003-2012 redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika ?Playboy?. W 2011 roku ukazała się bestsellerowa książka ?Gaumardżos! Opowieści z Gruzji? (wyróżniona nagrodą Magellana dla najlepszej książki podróżniczej roku), którą napisał razem z żoną Anną Dziewit-Meller.