Rzeszów

Półfinały największego w Polsce konkursu wiedzy o technologiach informatycznych dobiegły końca. Drużyny z Dębicy i Rzeszowa, pokonując ponad 2500 zespołów z całej Polski, w tym 198 z województwa podkarpackiego, wywalczyły miejsce w finale. 17 czerwca w Warszawie zmierzą się z resztą finalistów w walce o nagrodę główną ? pakiet opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco.

Województwo podkarpackie w finale Net Masters Cup będzie reprezentowane przez aż trzy drużyny. Drużyna Erjotki z Technikum nr 6 w Rzeszowie oraz Hairy Balls i Bezimienni zapisani z ZS nr 2, tzw. ?Kwiatka? w Dębicy, zdobyły wszystkie finałowe miejsca, przypadające na okręg nr 3, czyli województwo świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie. Tym samym, po raz kolejny potwierdziły silną pozycję uczniów z Podkarpacia ? w ubiegłym roku podobny skład (jedna drużyna z Rzeszowa i jedna z Dębicy) także dotarł do finału konkursu.

Erjotki: Wojciech Krokowski, Łukasz Chrobak i Bartłomiej Kida pod opieką Izabeli Kaniuch, Hairy Balls: Rafał Podlasek, Filip Paśko, Amadeusz Lesiak oraz Bezimienni zapisani: Bartłomiej Wacko, Artur Czernia, Weronika Soboń ? obie pod opieką Krzysztofa Klisia wykazali się bardzo szeroką wiedzą, znacznie wykraczającą poza program szkolny i obejmująca m.in. takie dziedziny jak: algorytmika, programowanie, bazy danych, sieci komputerowe, podstawy telekomunikacji, systemy operacyjne, informatyka gospodarcza, czy bezpieczeństwo w sieci. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się wieloma praktycznymi umiejętnościami ? umiejętnością pracy w grupie, szybkiego wyszukiwania informacji, łączenia ze sobą faktów i szeregiem innych kompetencji, tak bardzo potrzebnych we współczesnym świecie.

Poza drużynami ze Rzeszowa i Dębicy, w Wielkim Finale w Warszawie udział wezmą drużyny z Bydgoszczy, Bytomia, Chrzanowa, Częstochowy, Dębicy, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Krotoszyna, Łodzi, Nowej Soli, Radomia, Rzeszowa, Słupska, Tarnowa, Trzebnicy, Wałbrzycha, Warszawy i Wrocławia ? łącznie 21 trzyosobowych drużyn.

Oprócz 21 zespołów wyłonionych w eliminacjach, dodatkowo w finałach wystartuje drużyna z ?dziką kartą? zdobytą w konkursie organizowanym w drugiej połowie maja przez patrona medialnego Olimpiady ? magazyn Chip. Regulamin konkursu już wkrótce pojawi się na stronie internetowej Chip.pl. Mogą w nim wziąć udział wszystkie zarejestrowane w tej edycji Olimpiady drużyny, którym nie powiodło się na I lub II etapie testów online.

W czerwcowym finale wyłonione zostaną trzy drużyny najlepszych młodych fascynatów technologii informatycznych w Polsce. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymają pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe). Nagrodzone będą również drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce ? ich członkowie i opiekunowie otrzymają nagrody rzeczowe.

Partnerzy i patroni Olimpiady

Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco. Za ułożenie zadań konkursowych odpowiada aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider?s Web i Wykop.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram Net Masters Cup 2014:

ZAPISY DRUŻYN

13 stycznia ? 7 marca 2014

I ETAP TESTÓW ON-LINE - ELIMINACJE

10-14 marca 2014 ? weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów

17-21 marca 2014 ? testy

4 kwietnia 2014 ? ogłoszenie wyników

II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY

7-11 kwietnia 2014 ? przydzielanie terminów

14-16 kwietnia 2014 ? testy

30 kwietnia 2014 ? ogłoszenie wyników

12 maja ? ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

KONKURS O ?DZIKĄ KARTĘ? ? CHIP

między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ

17 czerwca 2014

 


Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line. 

Grupa AllegroLider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą ? oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl ? również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl,  serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, lokalo.pl, fashiondays.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności.