Rzeszów

30 maja 2014 o godzinie 22.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert Stanisława Soyki w ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Stanisław Soyka śpiewak, instrumentalista, kompozytor ? już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa swoje pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i bezpowrotności zdarzeń. Nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy już ponad 35 albumów, z których kilka osiągnęło multi-platynowe nakłady. Nigdy nie podążał za modą i trendami. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do tych artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.

Podczas Festiwalu Muzycznego w Łańcucie, artysta wykona zbiór pieśni skomponowanych przez siebie do wierszy polskich poetów takich jak: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Leopold Staff, Halina Poświatowska, Bolesław Leśmian a także 5-ciu sonetów Williama Shakespeare.

Zaśpiewa z towarzyszeniem swojego zespołu SOYKA KWINTET PLUS. Formacja powstała w 2004 roku w skład SOYKA KWINTET PLUS wchodzą: Stanisław Soyka ? fortepian, śpiew, Antoni Gralak - trąbka, Przemek Greger ? gitary, Marcin Lamch ? kontrabas, Zbyszek Uhuru Brysiak ? perkusjonalia, Kuba Sojka ? perkusja, śpiew, Antoni Sojka ? dźwięk i keyboard.

Muzyka wykonywana przez Kwintet Plus to rodzaj kameralistyki pop z wpływami jazzu i soulu a także polskiej muzyki tradycyjnej. Zespół dysponuje bogatą paletą kolorystyczną a kompetencje i jazzowe temperamenty muzyków potrafią wyzwolić tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Stanisław Soyka to artysta z charyzmą performera. Od pierwszych dźwięków przykuwa uwagę słuchaczy kunsztownym śpiewem prowadząc ich ścieżkami swojej wrażliwości.

Przyjdźcie a przekonacie się o tym osobiście.