Z życia wzięte

Jak najlepiej złożyć życzenia bliskiej osobie przy nadchodzącej okazji? Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszą opcją i w sumie jedyną było wysyłanie kartek pocztą. Jednak w dobie komputerów, telefonów komórkowych i internetu zyskaliśmy dużo prostsze i tańsze możliwości. O tym jednak wie każdy, tylko jak złożyć trafne życzenia, jeśli nie mamy pomysłu?

Było i przeminęło
Jak każdy z nas pamięta, od lat życzenia z różnych okazji składaliśmy poprzez wysyłanie kartki za pośrednictwem poczty. To jednak nie było zbyt wygodne ? musieliśmy pójść na pocztę aby kupić kartki. Następnie trzeba było je wypełnić, kupić do nich znaczek i wysłać pocztą ? czyli ponownie pójść na pocztę. Całość wymagała od nas sporo zachodu i poświęcenia czasu.

Nowe technologie pomagają
Od ponad 10 lat mamy spore ułatwienie ? telefony komórkowe. Tutaj na początku najpopularniejszym sposobem na składanie życzeń było wysyłanie ich krótkimi wiadomościami tekstowymi (czyli popularnymi SMS-ami). Jednak wiele osób nawet i przy takim ułatwieniu nie mają pomysłu na to jakie życzenia wysłać. Z pomocą przychodzą nam serwisy zajmujące się okazjami, takie jak twojezyczenia.pl, które oferują kilka tysięcy życzeń na różne okazje. Co ważne, wszystkie z nich są dostępne dla każdego ? za darmo. Gdy już znajdziemy odpowiednie życzenie pamiętajmy aby zaskoczyć osobę do której je wysyłamy. Nie czekajmy z tym do ostatniej chwili. Np. Jeśli chcemy złożyć życzenia z okazji imienin czy urodzin, warto wysłać je tuż po północy, co z pewnością będzie dużą niespodzianką dla odbiorcy.

Media społecznościowe
Nie da się ukryć, że portale społecznościowe także w wielkim stopniu ułatwiają namskładanie życzeń naszym najbliższym. Tutaj należy wyróżnić dwa z wielu serwisów, które są najpopularniejsze w Polsce ? chodzi naszą rodzimą Naszą Klasę (czyli nk.pl), oraz globalnego Facebooka. Ten drugi serwis ułatwia nam zadanie o tyle, że informują nas wcześniej, gdy ktoś ze znajomych obchodzi np. urodziny.

Przy tym wszystkim pamiętajmy jednak o najważniejszej rzeczy, którą jest bliskość z daną osobą. Starajmy się być partnerem/przyjacielem na co dzień, a nie tylko przy okazji jakiegoś święta. Pamiętajmy także, że czy to internet, czy telefon nie zastąpią tego ciepła, które powinniśmy sobie przekazywać, stąd jednak najlepszym pomysłem jest w miarę możliwości składanie życzeń osobiście.