Z życia wzięte

Odpowiedź na to pytanie często zaskakuje. Nie tylko przewidywalnością, ale także pewnym schematem, którego nie rozumieją wszyscy, którzy książek nie czytają. Postaramy się więc spojrzeć na problem braku zainteresowania lekturami z punktu widzenia wszystkich, którzy nie czytają.

Wcielmy się w statystycznego Kowalskiego

Statystyki są nieubłagane - polski statystyczny Kowalski czyta w roku zaledwie 40 stron książki. Pokazuje to, że Polacy nie lubią czytać, nie mają na to czasu lub najzwyczajniej w świecie - oddają się innym rozrywkom w czasie, gdy mogliby sięgnąć po jakąkolwiek publikację. Dlaczego się tak dzieje? Brak akcji medialnych, brak solidnych argumentów przemawiających za czytaniem książki lub zbyt mała wiedza na temat aktualnej literatury. Każdy z tych czynników przekłada się na rzeczywistość, w której Kowalski częściej widziany jest z piwem, niż z książką.

Sprawdźmy, dlaczego warto czytać książki?

  • Pobudzają wyobraźnię - czytając każdą książkę uruchamiamy swoją wyobraźnię. Nie ważne, czy to lektura historyczna, powieść miłosna, książka science-fiction - każda publikacja pobudzi w nas wyobraźnię, motywując do wcielenia się w rolę jednego z bohaterów czytanej publikacji. Oczywiście książki nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale także ją rozwijają, dbając o naszą kreatywność.

  • Wpływają na inteligencję - nie bez kozery mówi się, że mądry człowiek to człowiek oczytany, w książkach zawarte są wszystkie mądrości ludowe i naukowe. Czytanie ich znacząco podnosi IQ (współczynnik inteligencji), przynosząc nie tylko praktyczną wiedzę, ale także dając podłoże teoretyczne do rozwoju samego siebie na gruncie osobistym i naukowym.

  • Pozwalają poznać poprawną polszczyznę - osoby czytające książki nie popełniają tak wielu błędów w mowie i piśmie, cechują się także znacznie większym zasobem słów i kulturą mowy.

  • Stają się natchnieniem - podczas czytania, wielu uczonych wpadło na genialny pomysł, który zmienił ich życie. Nigdy nie wiadomo, który fragment książki tchnie w nas nowy impuls kreatywności.

Rezygnując z czytania książek - rezygnujesz z tych wszystkich dobrodziejstw. Nie pozwól na to ? wejdź na www.empik.com/ksiazki i kup książki w atrakcyjnych cenach!