Rzeszów

Zespół "Donegal", będzie gościem "Dnia Eurowyborcy" w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Impreza ma na celu zachęcić młodych mieszkańców Rzeszowa do świadomego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Koncert odbędzie się w środę 2 kwietnia 2014 r. w klubie studenckim WSPiA "Zemsta Docenta" o godzinie 12:30. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Głosujesz - decydujesz

Dzień Eurowyborcy organizowany jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct ? Przemyśl działający przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom regionu idei Unii Europejskiej. Ma również zachęcić młodych ludzi do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Gwiazdą "Dnia Eurowyborcy" w WSPiA będzie zespół ?Donegal?, grający muzykę irlandzką. Formacja powstała w 2000 r. Wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwoliło osiągnąć profesjonalny poziom artystyczny. Członkowie zespołu prezentują wysokie umiejętności instrumentalne, są również zafascynowani muzyką celtycką. Zespół przekracza granice stylów, łamie konwencje i kanony wykonawcze w nieznany dotąd sposób. Łączy tradycyjne brzmienia celtyckie z elementami muzyki pop, rock, blues, bluegrass. Występowi zespołu ?Donegal? towarzyszyć będzie pokaz rzeszowskiego zespołu tańca irlandzkiego Keraan.

Do udziału w "Dniu Eurowyborcy" oprócz studentów uczelni zapraszamy również wszystkich mieszkańców Rzeszowa.

Punkt ED w Przemyślu

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Przemyśl działający przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji, powstał w styczniu 2013 roku. Głównym celem Punktu jest zapewnienie jak najbardziej efektywnego przepływu informacji między Komisją Europejską a społeczeństwem województwa podkarpackiego. Punkt prowadzi działalności informacyjnej na temat działalności Komisji Europejskiej oraz inicjowanych przez nią kampanii i akcji skierowanych do społeczeństwa. Zadaniem Punktu jest także pobudzanie dyskusji w środowisku lokalnym w celu aktywnego zdobywania wiedzy na temat Unii Europejskiej. Punkt czynnie uczestniczy w organizacji eventów mających na celu stymulację aktywności obywatelskiej, zawodowej czy kulturalnej mieszkańców regionu. Działania te zmierzają do tworzenia dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego, które jest częścią zjednoczonej Europy.

Więcej na temat Dnia Eurowyborcy 2013 można znaleźć na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct ? Przemyśl.