Rzeszów

Według najnowszego rankingu przygotowanego przez Gazetę Wyborczą - Rzeszów jest najlepszym miastem na start w dorosłość. Rzeszów okazał się liderem w wielu dziedzinach, które analizowali dziennikarze gazety. 

Jesteśmy najbezpieczniejszym miastem, w którym żyje najwięcej młodych osób. Średni wiek rzeszowianina to 39 lat. Ponadto według danych Eurostatu Rzeszów może poszczycić się największą liczbą studentów w stosunku do liczby mieszkańców (na każdy 1000 mieszkańców przypada 353 studentów).

Młodym rodzicom oferujemy najwięcej miejsc w żłobkach. Znaleźliśmy się również w czołówce, jeśli chodzi o dostępność miejsc w przedszkolach. Ponad 90% dzieci w wieku przedszkolnym uczęszcza w Rzeszowie do przedszkola.

Rzeszowianie, jak wynika z badań, najczęściej w kraju chodzą do kina. Jesteśmy również liderami jeśli chodzi o przynależność do klubów sportowych. W naszym mieście działa 250 sekcji sportowych.

W ostatecznym, końcowym rankingu Rzeszów uplasował się na wysokiej trzeciej pozycji wśród 21 miast biorących udział w badaniu. Wyprzedziły nas jedynie Zielona Góra i Warszawa.