Przemyśl

Informujemy, że w dalszym ciągu (od wczesnych godzin porannych) po stronie ukraińskiej trwa blokada drogi dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec na Podkarpaciu. Tutaj służby graniczne odprawiają pojazdy, które zostają przepuszczone przez blokadę po stronie ukraińskiej.

19 lutego, około 19.30, po stronie ukraińskiej utworzono blokadę na drodze dojazdowej do przejścia granicznego Medyka-Szeginie. Blokada drogi ma miejsce 5 km od granicy państwa, w miejscowości Mościska 2. Pojazdy, które są przepuszczane przez blokujących, na bieżąco podlegają odprawie granicznej w przejściu.

W dalszym ciągu (od wczesnych godzin porannych 19 lutego), po stronie ukraińskiej trwa blokada drogi dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec na Podkarpaciu. Tutaj służby graniczne odprawiają jedynie pojazdy, które zostają przepuszczone przez blokadę po stronie ukraińskiej.

W godzinach popołudniowych (19 lutego), po stronie ukraińskiej utworzono także blokadę na drodze dojazdowej do przejścia granicznego Krościenko-Smolnica. Blokada utworzona jest 2 km od granicy państwa i jak na razie nie przekłada się to na utrudnienia w odprawach granicznych.  Przejście Krościenko-Smolnica działa i odprawia zgłaszających się podróżnych. Po przekroczeniu granicy, podróżni najprawdopodobniej, mają możliwość ominięcia tej blokady drogi.

Aktualnie, bez większych utrudnień można wjechać i wyjechać na Ukrainę przez przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Jednakże, na tym przejściu granicznym mogą być odprawiane jedynie samochody osobowe.

Służby graniczne i podkarpacka Policja kierują podróżnych na przejścia graniczne w województwie lubelskim.