TCSThomas Morgenster nie miał sobie równych po raz kolejny. Tym razem Austriak nie pozostawił złudzeń Małyszowi, który po pierwszej serii był gorszy od niego jedynie o 2,2 punktu. Dobry występ zanotował także Kalim Stoch, który ostatecznie uplasował się na 15 miejscu.

Można by rzec, że kolejne zawody bez problemu wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Thomas Morgenstern, jednak trzeba zaznaczyc coraz bardziej skuteczną pogoń pozostałej czołówki zawodników a w szczególności Adama Małysza. Polak był o krok od pokonania reprezentanta gospodarzy, ale słabszy skok w drugiej serii spowodował, że ostatecznie wgrał „Morgi" i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji PŚ i TCS.

adam_malysz_ga-pa470

Reprezentacja Austri wygrała pierwsze w tym sezonie drużynowe zawody pucharu świata w skokach narciarskich. Podopieczni Alexandra Pointnera skakali równo i daleko, gdy pozostałe ekipy nie mogły sobie poradzić z siarczystym mrozem i zmiennym wiatrem, który dzielił i rządził na skoczni Ruka w Kuusamo.

 

 

Już dzisiaj w fińskim Kuopio zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polska oprócz swojego najlepszego zawodnika Adama Małysza będzie mogła wystawić jeszcze sześciu zawodników, a to wszystko za sprawą dobrej postawy naszych kadrowiczów podczas letniej Grand Prix w skokach na igielicie.