Akademia Sztuki Capoeira UNICAR Rzeszów ma zaszczyt zaprosić wszystkich Graczy Capoeira oraz tych, którzy jeszcze nie mieli możliwości spróbować się w Grze Capoeira na VII edycję ogólnopolskich, cyklicznych rzeszowskich warsztatów Capoeira.

JOGO DE CAPOEIRA tłumacząc z języka portugalskiego to GRA CAPOEIRA. Co rok Akademia Sztuki Capoeira UNICAR z siedzibą w Rzeszowie organizując to przedsięwzięcie przyjmuje ponad 150-u graczy Capoeira z całej Polski. Zajęcia i rodas podczas wydarzenia prowadzone są przez brazylijskich i polskich instruktorów, co skutkuje niesamowitą energią przez pięć dni trwania warsztatów.

W dniach 21-22 maja br. w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21 odbędą się XXI Mistrzostwa Polski Oyama Karate, których organizatorem jest Klub Sportowy Oyama Rzeszów.

Obecnie polski boks jest peryferyjną dyscypliną sportową, nie gromadzącą w halach sportowych i przed telewizorami zbyt dużej publiczności, poza oczywiście wybranymi pojedynkami. A jeszcze kilkadziesiąt lat temu Polska była potęgą w boksie. Zdobywaliśmy medale na najważniejszych, międzynarodowych zawodach i olimpiadach, a nasi pięściarze walczyli z najlepszymi w Stanach Zjednoczonych.

Puchar 2013W dniach 23-24 listopada 2013 odbył się XVI Puchar Polski juniorów i seniorów w Lublińcu.W mistrzostwach wystąpiło blisko 300 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Klub Sportowy Oyama Rzeszów reprezentowało 11 zawodników z czego czterech z nich stanęło na podium. 

W sobotę odbyły się dwie konkurencje: lekki kontakt i knockdown. W lekkim kontakcie srebro zdobyła Maja Woźniak, która w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki. Na podium stanął również Marcin Musiał zdobywając brąz w kategorii do 40kg. Po kilku ciężkich pojedynkach Jakub Mendrala zajął  czwarte miejsce w kategorii do 50kg. W konkurencji lekkiego kontaktu KS Oyama Rzeszów reprezentowali również: Jakub Depa, Tomasz Słoma i Patryk Jastrzębski. Najmłodsi zawodnicy walczyli fantastycznie, dostarczając licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji.

PPTurek20 października 2012r. w Turku po raz pierwszy rozegrano Puchar Polski Oyama Karate w Kata. Zawodnicy Klubu Sportowego Oyama Rzeszów łącznie przywieźli z zawodów 11 medali. Największym sukcesem może pochwalić się Rafał Świder, który zdobył pierwsze miejsce zarówno w konkurencji Kata (układy formalne) jak i Kobudo (Kata z bronią). Zdobywcą Pucharu Polski w kategorii Kata Juniorów został Bartłomiej Witek.

Ze względu na brak odpowiedniej ilości zawodników nie rozegrano kategorii seniorów, dlatego też Rafał Świder wystartował w Kata w kategorii Mistrzów, podczas gdy sam posiada stopień 1 kyu (brązowy pas). Pojedynki finałowe w Kata i Kobudo Świder stoczył z kolejnym reprezentantem KS Oyama Rzeszów Mateuszem Kosturkiem, co oznacza, że w obydwu kategoriach Mateusz Kosturek zajął drugie miejsce.