Rzeszów to stolica innowacji. Miasto, które przyciąga inwestorów, studentów i nowych mieszkańców. Zachwyca swym urokiem i niepowtarzalnym klimatem. Kto raz w nim zamieszka, nie potrafi tak po prostu się z niego wyprowadzić. Rzeszów nosi się w sercu bez względu na to, gdzie los nas potem skieruje. Ale jak każde miejsce na ziemi, także i to miasto ma swoje wady. Jakie zatem są mocne, a jakie słabe strony Rzeszowa?

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie czas jest jednym z najcenniejszych zasobów. W przypadku, gdy masz napięty harmonogram i nie masz czasu na przygotowywanie posiłków, przestrzeganie zdrowej diety może być trudne. Na szczęście na rynku pojawiło się rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb, które może pomóc w utrzymaniu diety - catering dietetyczny z dowozem!

Wiosna na horyzoncie, a Ty jesteś bez formy? Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów i zapewnić sobie dobre samopoczucie, ale nie do końca wiesz, w jaki sposób się za to zabrać? Z pomocą przychodzi Fitnezja! Już dziś zamów swoją dietę z kodem: FITRZESZ z dostawą w Rzeszowie!

Lato już za nami, ale to nie znaczy, że czas wojaży się skończył – złota polska jesień ma wiele do zaoferowania, a jeśli w parze z turystyką idzie możliwość zdobycia cennych nagród, zachęta jest podwójna. Województwo Podkarpackie oraz Portal Traseo.pl zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Wakacyjne wspomnienia ze szlaków Podkarpacia".

Dla wielu z nas domowe czworonogi stają się jednymi z najważniejszych istot na świecie. Nic więc dziwnego, że w przypadku choroby czy różnorodnych problemów zdrowotnych pupila poszukujemy specjalisty, który zapewni kompleksową i profesjonalną opiekę nad zwierzęciem. Ważne jest również zaangażowanie i odpowiednia wiedza oraz empatia w działaniu. Na terenie Rzeszowa nie brakuje przychodni weterynaryjnych, wśród których znajdziemy zarówno takie, które cieszą się dobrymi opiniami, jak i tymi niezbyt przychylnymi. Jedną z najczęściej polecanych klinik weterynaryjnych jest Przychodnia Zalesie.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię. Fotografie zostaną pokazane w powstającym wydawnictwie.

Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachu budynku lub płaskim gruncie pozwala na pobieranie energii wprost z promieni słonecznych. Oznacza to produkcję własnego prądu, magazynowanie nadwyżek do późniejszego wykorzystania oraz znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Dla wielu osób jednak fotowoltaika może oznaczać spore koszty instalacji. Z pomocą przychodzą liczne programy oferujące dofinansowanie do paneli fotowoltaiczne m.in. na terenie województwa podkarpackiego.

Więcej artykułów…