• Knorr-Bremse zainwestował w nowoczesny obiekt produkcyjno-usługowy o powierzchni 23 000 m2 na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Strefie Aktywności Gospodarczej "Rzeszów-Dworzysko"
  • Przewidywane zatrudnienie to minimum 350 osób
  • Inwestycja wzmocni pozycję Podkarpacia jako obszaru, w którym są produkowane komponenty i systemy do pojazdów szynowych

Mamy przyjemność zaprosić na najstarszą i jedną z najbardziej renomowanych imprez podróżniczych w Polsce czyli na Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów (OSOTT). OSOTT 2022 odbędzie się po raz 38! i będzie realizowany w trybie hybrydowym.

Śmierć bliskiej osoby to zawsze trudne wydarzenie, które niesie ze sobą wiele smutku. Jedyne, co możemy zrobić, aby odpowiednio uczcić pamięć bliskiej osoby, jest nagrobek. Pomnik na cmentarzu jest więc bardzo osobistą kwestią i może różnić się pod wieloma względami, ale zawsze powinien odznaczać się trwałością i precyzją wykonania - takie właśnie są nagrobki w Rzeszowie.

Wiesław Wojtas, uczestnik i lider strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola w 1988 roku, wniósł o kasację prawomocnego wyroku sądu, który skazał go na cztery lata więzienia. Dawny opozycjonista został skazany za oszustwa gospodarcze na kwotę ponad milion złotych oraz za ciąg przestępstw popełnionych w związku z uporczywym naruszaniem praw pracowników ZPU Stalwo. Pomimo utrzymania przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wszystkich 43 zarzutów wobec Wiesława Wojtasa, po ponad dwóch i pół roku od czasu ogłoszenia wyroku sądu pierwszej instancji (Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu), Wojtas nadal przebywa na wolności. W przeszłości był karany trzykrotnie. Nigdy nie trafił do zakładu karnego. Jak ustaliliśmy, sytuacja ta może zmienić się 9 września.

W rzeszowskim schronisku czeka wiele zwierząt, pragnących jedynie ciepłego i kochającego domu. Jeśli rozważasz adopcję jednego z nich, pamiętaj, by Twoja decyzja była w pełni przemyślana. Pies lub kot na nowo organizuje życie domowników, dlatego musisz być pewny, że jesteś na takie zmiany gotowy. Sprawdź, o czym pamiętać przed adopcją.

Rzeszów to stolica innowacji. Miasto, które przyciąga inwestorów, studentów i nowych mieszkańców. Zachwyca swym urokiem i niepowtarzalnym klimatem. Kto raz w nim zamieszka, nie potrafi tak po prostu się z niego wyprowadzić. Rzeszów nosi się w sercu bez względu na to, gdzie los nas potem skieruje. Ale jak każde miejsce na ziemi, także i to miasto ma swoje wady. Jakie zatem są mocne, a jakie słabe strony Rzeszowa?

Więcej artykułów…