14
Śr, Lis

Już w weekend 28 i 29 lipca Przystanek Smaku zawita do Rzeszowa. Na Bulwarach nad Wisłokiem na głodnych wrażeń, będzie czekać 20 food trucków ze znakomitym street foodem oraz kultowa akcja Wyzwanie Smaku Pepsi. Atmosferę podczas eventu podkręci vlogerka GlamPaula. Zapraszamy w sobotę w godz. 12-22 oraz w niedzielę w godz. 12-20.

Zakończyła się pierwsza edycja emocjonującej walki o szkolne laboratoria. Dzięki konkursowi „Koloratorium”,  którego pomysłodawcą i fundatorem jest FFiL Śnieżka SA, trzy podkarpackie szkoły wzbogacą się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznych.

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić brak internetu. Nowoczesne technologie pozwalają na jego dostarczenie w różny sposób, ale wciąż najlepsze są tradycyjne rozwiązania, a internet kablowy jest w większości gospodarstw. Są jednak lokalizacje, w których nie można go poprowadzić. Wtedy też polecany jest domowy internet LTE.

W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednemu z uczniów w rzeszowskiej szkole. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Zespole Szkół Technicznych – Liceum Ogólnokształcące nr XIV w Rzeszowie mamy zwycięzcę, który aby wygrać musiał być wzorem i przykładem dla innych.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski – gospodarz spotkania.

Zawsze powtarzam, dzieci to nie koszt, ale inwestycja w naszą przyszłość” – powiedziała B. Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Boguchwały k. Rzeszowa. Tematem spotkania były zrealizowane już oraz planowane programy prorodzinnej i prospołecznej polityki rządu. Gospodarzem tego wydarzenia był Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. W tej pierwszej kategorii podwójny triumf odniosły zespoły z Podkarpacia: dziewczynki z Beniaminka Krosno oraz chłopcy z AMO Rzeszów. Z kolei w kategorii U-12 najlepsze okazały się: UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego (dziewczęta) oraz SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego (chłopcy).

Więcej artykułów…