Prywatna Szkoła Muzyczna Pro Musica w Krośnie w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Założona przez małżeństwo: Annę i Adama Münzbergerów, powstała z pasji do muzyki, chęci dzielenia się wiedzą i edukowania kolejnych pokoleń młodych ludzi. Z tej okazji – 2 czerwca br. o godz. 17:00 w wyjątkowym jubileuszowym koncercie Mamy już 30 lat! wystąpią uczniowie i absolwenci, którzy swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w krośnieńskiej szkole. Koncert odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Policjanci z Zespołu Konnego ujawnili krzewy konopi na terenie masywu leśnego niedaleko Krosna. Rośliny zauważyli podczas konnego patrolu w rejonie miejscowości Węglówka. Kilka dni temu w okolicach Sędziszowa Małopolskiego, zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży drewna.

Policjanci zabezpieczają miejsce wypadku lotniczego, do jakiego doszło w rejonie miejscowości Głowienka w powiecie krośnieńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mały samolot z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w ziemię i stanął w płomieniach. Zginęło dwie osoby. O wypadku powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Na festiwalowej mapie Polski nie brakuje ciekawych wydarzeń teatralnych. Wśród nich szczególną uwagę przykuwają te imprezy, które „pozostają w ciągłym ruchu” – poszukują kolejnych inspiracji i środków wyrazu, wychodzą poza określone wcześniej ramy, a przez to zaskakują, intrygują, nieraz szokują. Jeśli wypatrujemy na horyzoncie okazji do odkrycia następnych, nieoczywistych wymiarów sztuki, nie może nas zabraknąć w Krośnie, gdzie niebawem rozpocznie się festiwal Nocne Teatralia Strachy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na krajowej 19 w Tylawie. W zdarzeniu uczestniczyły dwie ciężarówki oraz dwa samochody osobowe. Przez kilka godzin ruch na DK 19 był zablokowany. 

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z zaangażowanymi służbami wzięła udział w ćwiczeniach, które odbyły się 31 maja br. w rejonie byłego przejścia granicznego w Barwinku.

Ćwiczenia dotyczyły tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej, co związane jest z przygotowaniami do szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, które mają się odbyć w lipcu br. W tym czasie – to jest od 5 do 9 lipca, a następnie od 18 lipca do 2 sierpnia, ma zostać tymczasowo przywrócona kontrola dla osób, które będą wjeżdżały na teren Polski.

13 kwietnia 2016 roku miała miejsce ogólnopolska operacja Policji o krypt. „GLAS”, wymierzona w użytkowników Internetu, którzy sprowadzali i rozpowszechniali materiały z pornografią dziecięcą. Podczas działań zatrzymano 15 osób. Na Podkarpaciu sprawdzono jeden adres, zabezpieczono komputery i nośniki pamięci. Przesłuchano dwóch mieszkańców Krosna.

Więcej artykułów…