Prowadzone przez pracowników Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego wykopaliska w Chotyńcu związane z odkryciem metropolii scytyjskiej dają znakomite wyniki. Okazuje się, że ziemia skrywa tam pełne potwierdzenie obecności tej kultury na terenach Polski, co przesuwa zasięg scytyjskiego kręgu kulturowego na zachód.

Do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu trafił nowy ambulans ratunkowy.  8 stycznia w placówce odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia karetki połączona ze spotkaniem opłatkowym z pracownikami COM.

W wydarzeniu wzięli udział minister Beata Kempa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Mieszkaniec gminy Radymno odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kilka dni temu kierowca opla astry wjechał do zbiornika retencyjnego, w pobliżu autostrady A4 w Korczowej i uciekł z miejsca zdarzenia. Interweniujący na miejscu policjanci, strażnicy graniczni i strażacy, sprawdzali czy kierowca nie utonął. Jak się okazało 23-latek uciekł z miejsca zdarzenia bo był nietrzeźwy. Został zatrzymany przez policjantów.

Już 22 września br. wielkie święto w podkarpackim Manasterzu. Tego dnia do tej niewielkiej miejscowości w województwie podkarpackim przyjadą goście z całej Polski, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wielofunkcyjnego boiska ufundowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA w ramach inicjatywy „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.

W okolicach Pełkiń, na polach uprawnych doszło do wypadku lotniczego. Nie żyje motolotniarz. Na miejscu pracowali policjanci i służby ratownicze, a także ekspert z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Z ustaleń wynika, że pilot to najprawdopodobniej obywatel Ukrainy.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku lotniczego w Pełkiniach. Dzisiaj, tuż przed godz. 7, mieszkaniec Pełkiń zawiadomił, że na polach odnalazł motolotnię wraz z pilotem. W chwili odnalezienia, motolotniarz już nie żył. Do zdarzenia doszło około dwóch kilometrów od drogi krajowej nr 77.

Więcej artykułów…