Policjanci wyjaśniają okoliczności postrzelenia dziecka w gminie Polańczyk. Bawiące się na podwórku dzieci zauważyły wiatrówkę pozostawioną przez dziadka. Dziewczynka wzięła do ręki broń i postrzeliła swojego dwuletniego kuzyna w brzuch. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Przemyślu.

Policjanci zabezpieczali teren zalewu solińskiego, na którym pracowali saperzy. Znaleziono tam niemiecki pocisk przeciwpancerny, który został wyciągnięty z wody i zabezpieczony. Sprawnie przeprowadzona akcja trwała 2,5 godziny.

W Trzciańcu i w Solinie 11 czerwca br. zostały przeprowadzone epizody praktyczne Regionalnego Ćwiczenia Obronnego RĆO 2016.

Podczas lądowania w okolicach szybowiska w Bezmiechowej Górnej, paralotniarz spadł na ziemię. Ranny mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przewieziony do szpitala.

Wczoraj około południa, dyżurny leskiej komendy został poinformowany o wypadku paralotniarza, który wydarzył się w okolicach szybowiska w Bezmiechowej Górnej.

„Stawiamy na polską produkcję i polską markę” – powiedziała premier Beata Szydło podczas wizyty w Sanoku. 30 marca, w obecności premier Beaty Szydło i władz województwa, podpisano akt notarialny sprzedaży Autosanu S.A. Firmę zakupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola – obie spółki należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 

Skansen w Sanoku walczy w ogólnopolskim konkursie o tytuł turystycznego hitu Polski. Głosowanie trwa do 15 marca. Sanocka perełka turystyczna jako jedyna reprezentuje Podkarpacie w ogólnopolskim konkursie.

Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe. Podkarpacie reprezentuje sanocki skansen.

Więcej artykułów…