36 przedmiotów o charakterze zabytkowym zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Korczowej. Wśród nich były monety (najstarsza z 1772 roku), banknoty (korony austriackie z 1902 roku) oraz stary malowany na drewnie obraz.

Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do wybuchu gazu w miejscowości Drohobyczka. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Budynek został poważnie uszkodzony. Do sprawy zatrzymano 47-letniego właściciela mieszkania.

Tysiąc chronionych pijawek lekarskich zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Zwierzęta przemycał obywatel Ukrainy. Podróż przez granicę przetrwały w termoizolacyjnej torbie. 

Przemyt 27 kg marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Narkotyki ukryte były w podłodze samochodu osobowego. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Funkcjonariusze  Służby Celnej udaremnili na przejściu granicznym w Korczowej przemyt 102 raków. Raki z gatunków: szlachetny i stawowy przemycane były w tekturowym pudle. 

Wieczorem 27 kwietnia br. funkcjonariusze Służby Celnej kontrolowali wjeżdżający do Polski autokar jadący z Ukrainy do Niemiec. Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli, że w lukach bagażowych oprócz bagaży znajduje się także kartonowe pudło. Kontrabandą okazały się jednak nie papierosy czy alkohol ale… żywe raki. W kartonie znajdowały się 102 raki z gatunków: rzeczny  (szlachetny) i błotny (stawowy), które objęte są ochroną gatunkową na podstawie ustawy o ochronie przyrody i Rozporządzenia Ministra Środowiska ws. ochrony gatunkowej zwierząt.

Więcej artykułów…