Trzy osoby zginęło w wypadku w Weryni w powiecie kolbuszowskim na drodze wojewódzkiej nr 875. Volkswagen transporter zderzył się z ciężarową scanią. Do szpitala trafiło pięć osób rannych w wypadku. Na miejscu pracują policjanci, służby ratownicze i prokurator. Droga jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują na objazdy.

Zarzuty m.in. usiłowania kłusownictwa usłyszał wczoraj 60-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna został przyłapany przez policjantów w momencie jak zakładał wnyki. Funkcjonariusze znaleźli u niego jeszcze inne urządzenia służącego do kłusowania. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kolbuszowskiej jednostki zatrzymali wczoraj 60-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Funkcjonariusze zauwazyli mężczyznę, gdy zakładał wnyki w zagajniku leśnym na terenie gminy Kolbuszowa. 60-letni mieszakniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany. Posiadał przy sobie narzędzia służące do zamontowania wnyków. Na terenie jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze jeden wnyk oraz żelaza służące do kłusowania zwierzyny.

37-letni mieszkaniec Bojanowa został wyróżniony przez Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej mł. insp. Stanisława Babulę za bohaterską postawę jaką wykazał się 25 grudnia 2015 r. Widząc płonący pojazd i leżącego obok mężczyznę, nie zawahał się ratować jego życie. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie.

Policjanci pracują na miejscu zderzenia trzech pojazdów w Widełce w powiecie kolbuszowskim. Do szpitala na badania trafiły trzy osoby. Droga krajowa nr 9 (relacji Rzeszów - Kolbuszowa) jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 13. 

Do wypadku doszło około godz. 10.30 w Widełce w powiecie kolbuszowskim. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca forda transita na zakręcie zjechał na przeciwny pas i zderzył się z fordem focusem i jadącym za nim fordem mondeo. Do szpitala na badania przewieziono kierowcę transita oraz kierującego i pasażerkę focusa. Wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj  na krajowej "dziewiątce" w Komorowie. W wyniku czołowego zderzenia osobowego volkswagena z mercedesem do szpitala z obrażeniami trafili kierujący tymi pojazdami.

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny zapalenia się w trakcie jazdy samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło dziś rano w Bukowcu, gmina Kolbuszowa. Do szpitala trafił mężczyzna, który zatrzymał się, aby pomóc w gaszeniu samochodu. Kierowca nie odniósł obrażeń, ale badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod działaniem alkoholu.

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze wojewódzkiej nr 987 w Bukowcu, gmina Kolbuszowa na odcinku Kolbuszowa ? Bukowiec. Ze wstępnych informacji wynika, że jadąca tą trasą ciężarowa scania zaczęła się palić. Jadący za nią samochodem osobowym mężczyźni zauważyli dym i zatrzymali kierowcę ciężarówki. Kierowca scanii zaczął gasić samochód, niestety prawdopodobnie odprysk palącej się opony uderzył w jednego z mężczyzn, którzy zauważyli pożar. 43-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego z obrażeniami trafił do szpitala.

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Nowej Wsi w gminie Kolbuszowa. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 23-letni kierowca cinquecento prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust drogowy. Samochód zaczął się palić. Kierowcę z płonącego samochodu wyciągnęli przejeżdżający tamtędy mieszkańcy Nowej Wsi. Pasażera nie udało się uratować.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 20 na drodze gminnej relacji Nowa Wieś - Domatków. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący cinquecento 23-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, uderzając w przepust drogowy. Samochód zaczął się palić. Z płonącego samochodu kierowcę wyciągnęło dwóch przejeżdżających tą drogą mieszkańców Nowej Wsi. Niestety pasażera nie udało się uratować. 23-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Więcej artykułów…