Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie oraz komendy powiatowej w Mielcu przeprowadzili działania, w efekcie których wykopali ponad 170 pocisków, pochodzących z okresu II wojny światowej. Czynności prowadzone były na terenie powiatu tarnobrzeskiego i mieleckiego.

Zaczęło się wieczorem. Na drodze, którą jechała Kasia było ślisko, a wycieraczki ledwo dawały radę, aby usunąć z szyby śnieg. Wtedy spostrzegła dwie sylwetki skulone pod lichą wiatą przystanku. Zawróciła. Dzieci były kompletnie przemoknięte i przemarznięte. Podwiozła ich do domu, który stał daleko od szosy. Skromny, szary w tej zawierusze jakby sam się kulił z zimna. Nie weszła do środka, ale wkrótce od pań z pomocy społecznej dowiedziała się, że rodzina mieszka  w okropnych warunkach. Takie były początki Stowarzyszenia „Piękne Anioły”. W ciągu trzech lat wyremontowało ponad siedemdziesiąt  dziecięcych mieszkań.

Zgodnie z konsekwentnie realizowaną strategią rozwoju oraz zapowiadaną budową kolejnych sklepów, E. Leclerc zainwestuje w nowy obiekt w Mielcu na Podkarpaciu.

Dalsza ekspansja Grupy E.Leclerc, zwiększenie obrotów firmy, kolejne inwestycje oraz pozyskanie nowych klientów w nowych miastach, nabrały tempa. Zapowiedziane przez Michel-Edouard Leclerc – syna założyciela stowarzyszenia niezależnych sklepów, podczas jego ubiegłorocznej wizyty w Polsce znalazły odzwierciedlenie w dużej inwestycji firmy na Podkarpaciu.

W Grębowie 22 października w wypadku drogowym poszkodowanych było 5 osób, tyle samo ucierpiało dwa dni później w Łążku, a potem, 24 października, w Przyszowie.  - Osoby wzywające były w szoku, nie wiedziały gdzie są. W jednym przypadku dzwoniący pomylił miejscowość. Ustaliliśmy skąd dzwoni dzięki lokalizatorowi wzywającego. Teraz nasza mielecka dyspozytornia obsługuje 4 powiaty i dużą gminę na prawach powiatu, mogliśmy więc błyskawicznie zadysponować wolne zespoły z całego tego terenu oraz wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowego - informuje Paweł Pazdan, dyrektor pogotowia w Mielcu.

Do niecodziennego zdarzenia doszlo dzisiaj przed południem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. Podczas pracy operator dźwigu źle ocenił wagę podnoszonego ładunku co spowodowało przechylenie się, a w rezultacie przewrucenie się dźwigu. Operator wyskoczył z kabiny jak dźwig zaczął się przechylać i nic mu sie nie stało. 

Wezwana Straż Pożarna, po przyjeździe na miejsce zabezpieczyła miejsce zdarzenia i zneutralizowała plamy oleju napędowego, który wyciekł ze zbiornika stojącego pionowo dźwigu.

Więcej artykułów…