Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem klientów galerii handlowej VIVO w Stalowej Woli. Mężczyzna działał irracjonalnie, raniąc ludzi w plecy. Jedna ze zranionych kobiet zmarła. 9 osób rannych w wyniku ataku z ranami kłutymi i ciętymi trafiło do szpitali w Stalowej Woli, w Nisku i Tarnobrzegu.

Policjanci ze Stalowej Woli pracowali na miejscu zdarzenia, w którym kierowca lawety wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci ukarali kierowcę mandatem.

Dzisiaj (28 kwietnia) Premier Beata Szydło przebywała z wizytą w Hucie Stalowa Wola. Okazją do tej wizyty było podpisanie umowy na dostawę przez HSW S.A. dla polskiej armii - modułów samobnieżnych moździeży "RAK".

"Korzysta na tym polska armia, korzysta Stalowa Wola, korzysta polski przemysł' - powiedziała premier Beata Szydło chwilę po podpisaniu umowy.

Policjanci ze Stalowej Woli wspólnie z prokuraturą wyjaśniają okoliczności wypadku lotniczego, do jakiego doszło wczoraj wieczorem na lotnisku w Turbi w gminie Zaleszany. Szybowiec, chwilę po wystartowaniu przy użyciu wyciągarki, z wysokości około 150 metrów, nagle spadł na ziemię. Pilot szybowca, 59-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, poniósł śmierć na miejscu. O wypadku powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 40-letniego kierowcę renaulta, który na skrzyżowaniu wjechał w samochód. Okazało się, że 40-latek był kompletnie pijany. Podany alkomat wykazał ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ze Stalowej Woli ustalają w jakich okolicznościach utonął mężczyzna, którego ciało strażacy wyłowili wczoraj w pobliżu mostu na rzece San w Radomyślu nad Sanem. Zwłoki w wodzie zauważyła spacerująca kobieta.

Policję zawiadomiła kobieta, która wczoraj tuż po godz. 13.30 spacerowała po moście. W pewnej chwili dostrzegła ciało człowieka w wodzie. Powiadomieni o zdarzeniu strażacy wyłowili z rzeki zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego.

Działaczka podziemia narodowego w latach 1939-1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej Pani Maria Mirecka-Loryś ps. Marta będzie obchodziła swoje 100 urodziny 7 lutego 2016 roku. Tego dnia w Nisku dla uhonorowania tej niezwykłej osoby odbędą się uroczystości, w których weźmie udział p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Więcej artykułów…