23
Cz, Maj

Informacje

Grid List

Tempo życia rośnie. Żyjemy w ciągłym biegu. Czas nas goni. Kto o tym nie słyszał?

Już 14 marca zapraszamy Państwa o godz: 18.30 do Sali Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie na niesamowity spektakl w wykonaniu Teatru Piasku Tetiany Galitsyny w ramach nowej trasy koncertowej.

29 marca 2019 r. o godz. 1730, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 11 w Rzeszowie (ul. Beskidzka 5) rozpocznie się III Międzyszkolny Konkurs Młodych Talentów „To mnie kręci”. Jest on przeznaczony dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.

Deweloper to osoba, która inwestuje w budowę jakiejś nieruchomości po to, by później ją odsprzedać lub wynająć. W wielu miejscach w Polsce buduje się w tej chwili bardzo intensywnie – powstają wciąż nowe, ciekawe budynki, czy to z przeznaczeniem na lokale użytkowe, czy też na mieszkania prywatne.

Ratownicy w pełnym rynsztunku, migające lampy sygnalizacyjno-ostrzegawcze, leżące i ucharakteryzowane fantomy, krzyki, hałasy – nasze pokazy ratownictwa medycznego zawsze stanowią dużą atrakcję na festynach i innych tego typu zabawach.

Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Rzeszowie, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy.

Rzeszów

Swoją nową siedzibę na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) otworzyła Vissavi, firma z branży odzieżowej. Wartość inwestycji – ok. 5 mln zł. Nowoczesny PNT został utworzony przez Starostwo Powiatowe. W sumie – pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

Wybór odpowiedniej sali weselnej większości przyszłych par młodych przysparza licznych problemów. Każdy z nas chciałby bowiem, aby jego wesele wyglądało oraz było zorganizowane na najwyższym poziomie, sala weselna z kolei odgrywa w tym zadaniu najistotniejszą rolę. Specjalnie dla tych par, które nie wiedzą, jak znaleźć i zarezerwować najlepszy dostępny w Rzeszowie lub okolicach lokal weselny podpowiadamy, jak i gdzie go szukać!

Sokołów Małopolski leży w województwie podkarpackim. Jest jednym z miast należących do powiatu rzeszowskiego. Stanowi siedzibę władz gminy Sokołów Małopolski. Jest oddalone od stolicy województwa o niecałe 30 km.

Stopa bezrobocia w całym województwie podkarpackim wynosi 8,5%. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jest 12 670 ludzi zarejestrowanych jako bezrobotnych, w tym 6660 kobiet oraz 6010 mężczyzn. Prawo do zasiłku dla bezrobotnych ma 1301 zarejestrowanych.

J. Jodłowski, Starosta Rzeszowski, odbiera gratulacje.

Rzeszów

Starostą Rzeszowskim kadencji 2018 – 2023 ponownie został Józef Jodłowski. Taka decyzja zapadła na posiedzeniu pierwszej po wyborach samorządowych sesji (23.11.br.), podczas której wybrano także Zarząd Powiatu oraz przewodniczącego Rady Powiatu.

Z podwórka w rodzinnym Jaśle, przez największy turniej piłki dziecięcej w Europie, grę w kolejnych rocznikach młodzieżowych reprezentacji Polski, aż po debiut w Ekstraklasie jako pierwszy zawodnik ze swojego rocznika. Choć kariera 16-letniego Michała Rakoczego rozwija się wzorowo, to jego plany i marzenia wykraczają daleko poza to, co udało mu się już osiągnąć.

Już w weekend 28 i 29 lipca Przystanek Smaku zawita do Rzeszowa. Na Bulwarach nad Wisłokiem na głodnych wrażeń, będzie czekać 20 food trucków ze znakomitym street foodem oraz kultowa akcja Wyzwanie Smaku Pepsi. Atmosferę podczas eventu podkręci vlogerka GlamPaula. Zapraszamy w sobotę w godz. 12-22 oraz w niedzielę w godz. 12-20.

Hostel w centrum Wrocławia to świetne miejsce na nocleg dla każdego. Dobry hostel jest nie tylko tani, ale także przytulny i komfortowy. Jak wybrać kwaterę idealną na krótki lub bardzo długi pobyt we Wrocławiu?

Wrocław jako centrum kulturowe jest odpowiednim miastem w Polsce, w którym warto spędzić Sylwestrową Noc. Ze względu na wielkość miasta, jest tutaj spora różnorodność kulturowa. Ogromna ilość, tak różnych miejsc daje szanse każdemu, na spędzenie Szampańskiej Nocy na swój ulubiony sposób. Same kluby muzyczne oferują zabawy w przeróżnych stylach i już tutaj większość osób znajdzie coś dla siebie.

Statystyki wypadków do jakich dochodzi na polskich drogach są zatrwarzające. Wiadomo, że drogi nasze należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie. U nas na sto wypadków ginie średnio 12 osób a w Europie na sto wypadków ginie 5 osób. Jest to ogromna różnica. Co zatem ma wpływ na takie różnice? Zdaniem wielu instruktorów nauki jazdy różnica ta wynika ze złego systemu szkolenia polskich kierowców.

Masz lot z Krakowa i musisz jakoś dostać się na lotnisko? Opcji dojazdu jest kilka. Różnią się czasem dojazdu, komfortem i kosztami. Jak dojechać na Balice najwygodniej i jednocześnie najtaniej?

W warszawie miało miejsce spotkanie szefów krajów Beneluksu i Grupy Wyszehradzkiej. Na szczycie politycy dyskutowali o kwestiach związanych z kryzysem imigracyjnym, Brexitem i partnerstwem Wschodnim. Premier Holandii chwalił Polskę za znaczny wzrost gospodarczy.

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu to gwarancja czasu spędzonego na doskonałej zabawie, często wzbogaconej o walory edukacyjne. Jeśli odpowiednio zaplanujemy weekend we Wrocławiu dostarczymy rozrywki nie tylko naszym pociechom, lecz także sobie. Aby ułatwić organizację rodzinnej wycieczki, prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów na niezapomniane chwile we Wrocławiu.

Nigdy nie byłeś na wakacjach za granicą ? Zgłoś się do programu i wyjedź w podróż marzeń!

Jeżeli Ty, ani bliska Ci osoba (rodzic, rodzeństwo, syn, córka, partner, partnerka, przyjaciółka, przyjaciel) nigdy nie byliście za granicą, to właśnie Was szukamy!

Choć trudno w to uwierzyć, to mieszkańcy północnej i zachodniej części Chin byli pierwszymi, którzy rozpoczęli systematyczne wykorzystywanie węgla. Potencjał surowca został przez nich wykorzystany już 3,5 tys. lat temu, czyli na długo przed rozpoczęciem rewolucji przemysłowej. Chiny nieprzerwanie wykorzystują ten surowiec jako źródło energii i obecnie są światowym liderem zarówno, jeżeli chodzi o wydobycie, jak i o zużycie węgla.

Zgodnie z orzeczeniem Federalnego Sądu Administracyjnego, niemiecki pacjent objęty programem leczenia marihuaną otrzymał pozwolenie na samodzielną uprawę konopi. Wydano je z wyraźnym zastrzeżeniem, że będzie to uprawa wyłącznie na własny użytek.

Historia wydobycia węgla w Polsce rozpoczęła się w Kopalni Węgla Kamiennego Murcki w Katowicach na początku lat 50. XVII wieku. Wówczas na tym terenie rozpoczęły się działania odkrywkowe. Przez stulecia węgiel był kluczowym surowcem energetycznym dla Polski i nadal zaspokaja on 60% zapotrzebowania energetycznego naszego kraju (2008). Choć dla Polski węgiel jest surowcem strategicznym to na próżno szukać naszego kraju wśród największych producentów na świecie. W tym aspekcie prym wiodą: Chiny, Australia, USA, Indie i Rosja.

Żołnierz września 1939 roku, uczestnik wojny obronnej Józef Żurek, w dniu swoich 107 urodzin, za zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość ojczyzny  został uhonorowany przez p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka Medalem „Pro Patria” i szablą oficerską. Uroczystość odbyła się w rodzinnej wsi kombatanta w Czarnowie w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie przez wiele lat prowadził gospodarstwo rolne i mieszka do dzisiaj

Rozpoczyna się nowy rok akademicki, a wraz z nim setki tysięcy studentów szuka mieszkania w obcym mieście. Każdy musi przeczesać rynek, żeby znaleźć to swoje wymarzone M. Jest w czym wybierać. Sprawdź nowy portal ogłoszeniowy, na którym znajdziesz pokoje, mieszkania lub nawet całe domy do wynajęcia we wszystkich akademickich miastach Polski!

Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W jej oglądanie podobnie jak w granie, zaangażowane są miliardy ludzi na ziemi. Budżety klubów piłkarskich sięgają setek milionów dolarów i są jednymi z najwyższych na świecie. Niemal każdy człowiek na naszej planecie, zna chociaż podstawowe zasady tej dyscypliny. Ale co gdyby... grać w piłkę na piasku? Poznajcie Beach Soccer - piłkę nożną plażową.

Jeśli przytoczy się temat desek do pływania, to bez cienia wątpliwości pierwsza rzecz, która przyjdzie nam do głowy, to jej wykorzystanie w szkółkach pływackich. Faktycznie, styropianowe lub piankowe deseczki to podstawowe akcesorium przy nauce pływania. Są one kluczowe, aby początkujący pływacy poczuli się pewniej, zawsze posiadają punkt wsparcia w razie utraty swojej własnej wyporności.

Sportowcy bardzo często podnoszą sobie poprzeczkę coraz wyżej. Gdy zauważają pierwsze pozytywne efekty swojego działania, chcą wycisnąć z siebie jeszcze więcej na kolejnym treningu. Łatwo więc przychodzi im kreowanie spektakularnych postanowień noworocznych, jednak czy zawsze ich dotrzymują? Jak to zrobić, by nie wypalić się po tygodniu?

Bieganie jest sportem, który nie tylko zapewnia nam zdrowie, dobrą kondycję, ale też znakomite samopoczucie. Jednak zimą i jesienią bieganie sprawia, że jesteśmy narażeni na przeziębienie. Dlatego znacznie rozsądniejsze staje się zakupienie bieżni do biegania, z której można korzystać w domowym zaciszu. Jednak wcześniej warto dowiedzieć się, jaka bieżnia sprawdzi się u nas najlepiej.

Czy wiesz, że jazda na łyżwach jest nietrudna do nauczenia, a równocześnie poprawia równowagę i koordynację? Jeżdżąc na łyżwach figurowych używasz wielu małych mięśni stabilizujących, które w codziennym życiu zwykle nie są używane. W szczególności chodzi o te w okolicach bioder, kolan i kostek.

Kto z nas ma czas, żeby znaleźć kilka godzin w tygodniu na wizyty w siłowni lub klubie fitness? O siłach i chęci nie wspominając… W zabieganym świecie trudno o jakikolwiek czas wolny, a co dopiero mówić o zmobilizowaniu się do regularnej aktywności fizycznej. Każdy chyba przyzna, że po pracy najchętniej usadowiłby się wygodnie na kanapie i obejrzał serial, film czy poczytał książkę.

Każdy trener tenisa próbując w skrócie przekazać zawodnikowi najważniejsze cechy prowadzące go do sukcesu prędzej czy później powie mu, że najważniejsze w tenisie są nogi i głowa. Co do sfery mentalnej w tej kwestii trzeba sobie radzić samemu, natomiast co do nóg to warto przyjrzeć się nowinkom technologicznym, które ułatwiają zawodnikowi osiągnięcie perfekcji na korcie.

Amatorzy biegania dzielą się na trzy grupy: biegających na bieżni, na asfalcie i w terenie. I mimo że mówi się, że każda aktywność fizyczna jest dobra, ta na świeżym powietrzu wydaje się najzdrowsza! Dlaczego warto biegać w naturze? Sprawdź 5 powodów, które na pewno Cię przekonają!

Tylko do 5 czerwca można zgłaszać szkoły do pilotażowej edycji „Koloratorium”, nowego programu społecznego Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. O profesjonalnie wyposażone pracownie biologiczno-chemiczne rywalizują szkoły podstawowe z woj. podkarpackiego.

Jeżowski klub biegowy " KLUB MATIEGO" istniejący od 2012 roku ma w swoich szeregach już sporo maratończyków. Z królewskim dystansem 42km, 195m już wiele razy zmierzyli się : Justyna, Tomek, Wiesiek, Krzysiek, Grzegorz a w niedzielę 22 kwietnia na mecie królewskiego dystansu w mieście królów Polskich Krakowie zameldował się Witek.

Zarówno bezpośrednio przed losowaniem fazy grupowej, jak i podczas obecnych przygotowań do mistrzostw świata, zagraniczne media zaskakująco pozytywnie wypowiadają się na temat reprezentacji Polski. Doceniani są zarówno poszczególni piłkarze należący do każdej formacji, jak i wyraźny postęp odnotowany przez cały zespół. Biało-czerwoni umieszczani są na wyjątkowo wysokich miejscach w zestawieniach najlepszych grup mundialu. O polskiej sile podczas tegorocznych mistrzostw świata w Rosji nieco mniej przekonani są bukmacherzy.

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa podkarpackiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. W rozegranym w dniach 12-13 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: UKS Beniaminek Krosno we wszystkich kategoriach dziewcząt oraz UKS Orlik Przemyśl w rozgrywkach U-8 i AMO Rzeszów w kategoriach do lat 10 i 12. Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Finałowe zmagania na Podkarpaciu odbyły się aż na 16 boiskach przy ulicy Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Dla najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu rozgrywki były kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W Tarnobrzegu na uczestników zawodów czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom i zawodniczkom, ale także ich rodzicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do gry. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategoriach U-8 i U-10, drugiego zaś – najstarsze dzieci.

W Tarnobrzegu nie brakowało utalentowanych piłkarek. Na szczególną uwagę zasłużyła Martyna Jasłowska z zespołu UKS Beniaminek Krosno. Jedenastolatka wraz z koleżankami stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii U-12, co oznacza, że będziemy mieli okazję podziwiać jej grę już za niecałe trzy tygodnie podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie. Stanie tam przed szansą ponownego występu na stadionie PGE Narodowym – w zeszłym roku jej zespół dotarł aż do Wielkiego Finału w kategorii U-10. Trener Martyny, Marcin Maculski, chwali swoją podopieczną za boiskową inteligencję, przegląd pola, prowadzenie piłki i zmysł do gry kombinacyjnej.

Również wśród chłopców nietrudno było znaleźć wyróżniające się postaci. Jedną z nich był Karol Delikat – pochodzący z Sędziszowa Małopolskiego dziesięciolatek reprezentujący zwycięską drużynę AMO Rzeszów. To zawodnik, na którego grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością. Ma olbrzymią łatwość w grze jeden na jeden, dysponuje również dobrym uderzeniem, co udowodnił w meczu półfinałowym przeciwko zespołowi z Lubaczowa, kiedy to zdobył pięknego gola z rzutu wolnego, dając Rzeszowianom prowadzenie 1:0. Karol właściwie nie rozstaje się z piłką, a kiedy sam nie gra, wówczas ogląda mecze bądź przegląda portale o teamtyce futbolowej. – Jest na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w piłce. Wie o każdym transferze, zna się zarówno na lidze polskiej, jak i zagranicznych – powtarzały osoby bardzo dobrze znające chłopca. Ich słowa potwierdza sam Karol, który na pytanie o swoich piłkarskich idoli w pierwszej kolejności wskazuje nie na Messiego czy Ronaldo, ale na Riyada Mahreza oraz Przemysława Frankowskiego.

Karol to zawodnik doskonale znany Marcinowi Włodarskiemu – koordynatorowi Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie. Obecny podczas obu dni tarnobrzeskich zmagań Włodarski nie szczędził ciepłych słów turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. – Uważam, że te rozgrywki to przede wszystkim fantastyczna zabawa dla dzieci. One czują tutaj organizację wielkiej imprezy: otrzymują sprzęt, uczestniczą w ceremonii otwarcia i sesji zdjęciowej, rywalizują też z kilkunastoma innymi drużynami. Dzięki turniejowi oswajają się z presją, co również jest niezbędne w procesie szkolenia – podkreślał główny skaut Polskiego Związku Piłki Nożnej na województwa lubelskie, małopolskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie

Jako że jednym z głownych celów Turnieju jest wyłanianie największych piłkarskich talentów, w trakcie Finałów Wojewódzkich dzieci są obserwowane właśnie przez takich specjalistów jak Marcin Włodarski. Co ciekawe, w Tarnobrzegu rozgrywkom przyglądała się też osoba, która od 15 lat mieszka w Anglii i na co dzień współpracuje ze skautem Manchesteru City. Być może w jej notesie znalazło się nazwisko Julii Kuprianowicz z AP Stalowa Wola. Dziewczynka grała bowiem na tyle dobrze, że została wybrana najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii U-10 chłopców. Obserwatorom mógł wpaść w oko także król strzelców w powyższej kategorii. Antoni Kobosz to chłopiec, który na treningi Beniaminka w Krośnie dojeżdża 2-3 razy w tygodniu z oddalonego o 60 km Rzeszowa.

O wyjeździe do stolicy głośno mówili piłkarze ze Szkoły podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu występujący w rozgrywkach najstarszych chłopców. Gospodarze pod wodzą trenera Piotra Ordona od początku ostrzyli sobie zęby na triumf na swoim terenie. Bardzo chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z przebiegu turnieju z organizatorami turnieju. Brylował w tym jeden z nich, Kacper Galek, który po każdym meczu podchodził do biura zawodów i meldował o wyniku oraz o strzelonych przez siebie golach. Ostatecznie drużyna w składzie: „Kapi”, „Kiszi”, „Hubi”, Karol, „Dave”, „Jeżyk”, „Danio” i „Wiewiór” (czyli właśnie Galek) przez fazę grupową przeszła jak burza: z kompletem punktów i bez żadnej straconej bramki. W ćwierćfinale, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Tarnobrzeżanie okazali się jednak słabsi od swoich rywali z Krosna. Na pocieszenie – jak każda drużyna, która pojawiła się w Tarnobrzegu – otrzymali upominki od sponsora turnieju i… na rowerach rozjechali się do swoich domów.

W trwającej XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” po raz drugi w historii nagradzane są postawy godne naśladowania. „Zieloną Kartką Fair Play” obdarowani mogą zostać trenerzy, zawodnicy oraz kibice, którzy podczas sportowej rywalizacji wykażą się wzorowym zachowaniem zgodnym z zasadami gry fair (może to być np. przyznanie się do przewinienia, którego nie zauważy sędzia). Organizatorzy rozgrywek na stronie internetowej Turnieju opublikują listę drużyn odznaczonych „Zieloną Kartką”. Na Podkarpaciu sędziowie pokazali 3 takie wyróżnienia.

Klasyfikacja generalna

Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-8

 1. UKS Orlik Przemyśl

 2. Ziomki Rzeszów

 3. Perfect Przeworsk

 4. Piłkarskie Nadzieje Mielec

 1. UKS Beniaminek Krosno

 2. UKS Orlęta Pysznica

 3. SP w Grodzisku Dolnym

 4. Pustków

Najlepszy bramkarz

Bartłomiej Krupa, Perfect Przeworsk

Patrycja Sęk, SP w Grodzisku Dolnym

Najlepszy zawodnik

Paweł Maliczowski, UKS Orlik Przemyśl

Oliwia Siembida, Orlęta Pysznica

Król strzelców

Oliwier Madej, Piłkarskie Nadzieje Mielec

Wiktoria Gorzynik, Beniaminek Krosno

U-10

 1. AMO Rzeszów

 2. UKS Beniaminek Krosno

 3. AP Stalowa Wola

 4. UKS Football Academy Lubaczów

 1. UKS Beniaminek Krosno

 2. Jedenastka Dębica

 3. UKS Olimpia-Orlęta Pysznica

 4. SP Malinie

Najlepszy bramkarz

Jan Kopciuch, FA Lubaczów

Weronika Konieczna, Jedenastka Dębica

Najlepszy zawodnik

Julia Kuprianowicz, AP Stalowa Wola

Klaudia Dziedzic, UKS Olimpia-Orlęta

Król strzelców

Antoni Kobosz, Beniaminek Krosno

Kinga Klimczak, Beniaminek Krosno

U-12

 1. AMO Rzeszów

 2. SMS Jarosław

 3. Piłkarskie Nadzieje Mielec

 4. SP 14 Krosno

 1. UKS Beniaminek Krosno

 2. Aquila Stalowa Wola

 3. SP Majdan Sieniawski

 4. ZS Grodzisko Dolne

Najlepszy bramkarz

Jakub Świst, SMS Jarosław

Natalia Kiszka, Aquila Stalowa Wola

Najlepszy zawodnik

Franciszek Urbanik, SP 14 Krosno

Wiktoria Frydrych, Beniaminek Krosno

Król strzelców

Filip Tereszkiewicz, Piłkarskie Nadzieje Mielec

Kinga Głód, Beniaminek Krosno

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2018 roku odbędzie się w Warszawie. Decydujące mecze tradycyjnie już zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski i podobnie jak przed rokiem będą transmitowane na żywo w otwartych kanałach telewizji Polsat. Nagrodą dla najlepszych będzie nie tylko Puchar Tymbarku, ale także możliwość obejrzenia z wysokości trybun meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z idolami – reprezentantami Polski i selekcjonerem Adamem Nawałką.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Głównym sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 12 lat jest firma Tymbark, a od poprzedniej edycji brązowym sponsorem jest firma Electrolux. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. Do dotychczasowych edycji Turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci. Turniej był początkiem piłkarskich karier dla ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. W tym gronie znajdują się ambasador Turnieju i napastnik włoskiego SSC Napoli – Arkadiusz Milik – a także inni reprezentanci Polski: Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Damian Kądzior, Marcin Kamiński czy najdroższa polska piłkarka w historii – Paulina Dudek.

Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Partnerem Turnieju w województwie podkarpackim jest firma Specjał.

Więcej Informacji

Grid List

Lato zbliża się wielkimi krokami, a z doświadczenia poprzednich lat wiemy, iż temperatury mogą być naprawdę wysokie. Czy jest zatem ustalona maksymalna temperatura powyżej której pracownik ma prawo odmówić pracy? Zapraszam do lektury!

Uszkodzenie słuchu najczęściej jest nieodwracalne, ale w wielu przypadkach można temu zapobiec. Ten problem może dotyczyć również Ciebie lub bliskich, dlatego zobacz, kiedy warto wykonać badanie słuchu.

Dawniej, dla większości Polaków miejscem docelowym na wypoczynek czy zwiedzanie były góry, morze, ewentualnie wyjazd do miasta takiego jak Kraków czy Warszawa. Z biegiem lat, nasza świadomość dotycząca piękna kraju, w którym mieszkamy, zdecydowanie wzrosła, w związku z tym, coraz chętniej odwiedzamy również inne zakątki Polski.

Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego - Krzeszów 2016 połączone z wernisażem wystawy poplenerowej, na której zaprezentowany zostanie dorobek tegorocznego pleneru.