Z życia wzięte

Oświetlenie LED jest bardzo uniwersalne i energooszczędne. Można je wykorzystywać, tak jak tradycyjne oświetlenie  na wiele sposobów, jako główne światło, oświetlenie dodatkowe, i oświetlenie dekoracyjne. Dzięki lampom LED możemy podkreślić charakter pomieszczenia i uczynić je wyjątkowym.

Czym różni się dioda LED od klasycznej żarówki?

Dioda LED(Light Emitting Diod) to emiter promieniowania świetlnego działający na zasadzie zjawiska elektroluminescencji. Ważną cechą odróżniającą diody LED od tradycyjnej żarówki jest żywotność. Informacja o tym parametrze jest umieszczana na opakowaniu: określenie żywotności lamp diodowych. Często jest to ponad 50 tys. godzin, czyli kilkakrotnie więcej niż zwykła żarówka. Zaletą lamp diodowych jest ich wysoka energooszczędność, jednorodność wiązki światła i mała emisja energii cieplnej. Wadą nadal jest wysoka cena. Lampki LED po użytkowaniu, łatwo utylizować, ponieważ nie zawierają w sobie substancji szkodliwych, czy niebezpiecznych.

Jeżeli chcemy zapewnić bezpieczeństwo swoim domownikom, należy zwrócić uwagę, że lampy LED nie emitują promieniowania UV. Organizm człowieka po dłuższym przebywaniu w promieniowaniu UV jest narażony na ubytki zdrowotne, więc dzięki zastosowaniu oświetlenia LED chroni się również zdrowie.

Energooszczędność = oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie LED pozwala na znaczne oszczędności energii, a co za tym idzie zmniejsza jej zużycie i przyczynia się do ochrony środowiska. Aby sprostać wymogom dzisiejszych czasów, należy korzystać z rozwiązań jakie dają nowoczesne technologie i postęp cywilizacyjny.

Oświetlenie LED doskonale nadaje się do zastosowania w biurach, sklepach, obiektach sportowych, wielkich halach i restauracjach.

Diody LED są obecnie najbardziej energooszczędnym rodzajem oświetlenia. Podczas gdy tradycyjna żarówka wytrzymuje średnio 1000 godzin pracy, żarówka energooszczędna nawet 10 razy tyle, a świetlówki 10.000 godzin.

Lampa ?LED zużywa od 50% do 90 % mniej energii. W przypadku dużych obiektów, na przykład przemysłowych, koszty inwestycyjne oświetlenia zwrócą się bardzo szybko za sprawą niższych kosztów eksploatacji. Dzięki temu, zmniejsza się emisję CO2 i siarki, co korzystnie wpływa naszą planetę.